Masz dość odgłosów chrapania? Poznaj sposoby, aby pozbyć się problemu!

Masz dość odgłosów chrapania? Poznaj sposoby, aby pozbyć się problemu!

Chrapanie potrafi być bardzo uciążliwe dla kogoś, kto dzieli pokój z osobą chrapiącą. Mimo, że zjawisko to nie jest szkodliwe dla zdrowia, potrafi mieć duży wpływ na jakość snu osoby chrapiącej oraz tej, która musi wysłuchiwać odgłosów. Problem ten jest jednak do zażegnania. Poznaj kilka sposobów, które pomogą ci pozbyć się chrapania.

Zdjęcie Masz dość odgłosów chrapania? Poznaj sposoby, aby pozbyć się problemu! #1

Zmieniaj poszewki, prześcieradła i pościel

Roztocza uwielbiają zagnieżdżać się w długo używanej pościeli czy prześcieradle. Powodują one różne reakcje alergiczne oraz mogą podrażniać śluzówkę nosa, co powoduje problemy ze swobodnym oddychaniem. Pamiętaj zatem, aby znacznie częściej zmieniać wyposażenie swojego łóżka.

Nie ignoruj alergii

Alergia bardzo często może być powodem zatkanego nosa i uniemożliwia swobodne oddychanie. To z kolei powoduje chrapanie. Zadbaj zatem o to, aby zwalczać alergię poprzez zażywanie odpowiednich leków. Dzięki temu łatwiej będzie ci się oddychać oraz pozbędziesz się chrapania.

Mieszanka oliwy z oliwek i ruty

Do butelki z oliwą dodaj 50 g zmielonej ruty i odstaw na dwa tygodnie. Po tym czasie nałóż mieszankę na okolice karku, szyi oraz nosa. Dzięki temu twoje drogi oddechowe będą rozszerzone, a oddychanie stanie się znacznie łatwiejsze.

Odpowiednia dieta

Nadwaga sprawia, że nasze drogi oddechowa są bardzo ściśnięte i nie mogą swobodnie pracować. To natomiast jest źródłem chrapania, a więc zwróć uwagę na swoją dietę, która pomoże ci pozbyć się dodatkowych kilogramów. Tym sposobem wesprzesz swoje drogi oddechowe oraz całą pracę twojego organizmu. Co więcej, polepszysz swój stan zdrowia, za co twoje ciało z pewnością będzie wdzięczne.

Zdjęcie Masz dość odgłosów chrapania? Poznaj sposoby, aby pozbyć się problemu! #2

Mieszanka miodu i cytryny

Sposób ten jest bardzo łatwy do przygotowania oraz znakomicie wpływa na pozbycie się chrapania. Wystarczy, że sok z całej jednej cytryny wymieszasz z trzema łyżkami miodu, a następnie tuż przed snem wypijesz mieszankę. Dzięki temu śluz znajdujący się w drogach oddechowych znacznie się zmniejszy, co w efekcie usunie chrapanie.

Unikaj spania na plecach

Kiedy śpimy na plecach, nasz język zaczyna przylegać do gardła, co powoduje ograniczoną pracę układu oddechowego. Dlatego też osoby doświadczają chrapania znacznie częściej, kiedy śpią na plecach. Postaraj się zatem zasypiać na boku, dzięki czemu twoje drogi oddechowe będą mogły swobodnie pracować.

Płukanka z mięty

Wystarczy, że do szklanki z wodą dodasz kilka kropel mięty i opłuczesz tym gardło. Najlepiej sprawdza się to podczas przeziębienia lub kiedy chrapanie jest efektem alergii. Warto zatem na samym początku znaleźć źródło naszego problemu, aby następnie wykonać odpowiednie kroki.

Nie jedz ciężkich potraw i nie pij alkoholu

Przed snem nasze ciało powinno być przygotowane do spokojnej pracy. Ciężkie potrawy sprawiają, że nasze ciało musi ciężej pracować, co w efekcie ma duży wpływ na pracę naszego układu oddechowego. Alkohol natomiast rozluźnia mięśnie, przez co zaczynamy chrapać.

Emila

true

Polecane