Roaming - wszystko, co musisz wiedzieć o nadchodzących zmianach!

Roaming - wszystko, co musisz wiedzieć o nadchodzących zmianach!

Połączenia międzynarodowe w naszych czasach to już żadna ekstrawagancja. Raczej można mówić o nowej normie. Wiele osób pracuje za granicą, bardzo często decydujemy się na wakacje poza Polską, a przy tym nie chcemy rezygnować z kontaktu z bliskimi. Z tego powodu ważne jest, by być na bieżąco z nowinkami w roamingu. Poniżej znajdziecie wszystko, co trzeba wiedzieć o nadchodzących zmianach.

Zdjęcie Roaming - wszystko, co musisz wiedzieć o nadchodzących zmianach! #1

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował o tym, co się zmieni od przyszłego roku dla korzystających z roamingu. Ci, którzy korzystają z połączeń głosowych oraz wiadomości tekstowych nie muszą się obawiać. Ceny nie mają ulec zmianie. Niemniej, dodatkowe opłaty będą naliczane za naruszanie tak zwanej Polityki Uczciwego Korzystania. Do wspomnianego naruszania uczciwego korzystania z roamingu dochodzi na przykład w sytuacji, gdy właściciel numeru telefonu więcej czasu spędza za granicą niż w kraju.

Operator ma prawo monitorować sposób korzystania z roamingu. Jeśli uzna, że jego klient zdecydowanie częściej korzysta z usług w roamingu niż z tych krajowych, może nałożyć dodatkowe opłaty. Jeśli zatem ktoś planuje korzystanie z opcji roamingu w celach innych niż utrzymanie kontaktu w czasie okresowych podróży, będzie za to płacić więcej niż przeciętny użytkownik. Warto też znać obowiązujące opłaty. Za 1 GB trzeba zapłacić około 15 złotych netto (jednakże nie więcej niż 15 zł). Oczywiście, brutto wychodzi nieco więcej - do zapłacenia będzie 18,45. Na chwilę obecną limit wynosi 23,27 złotych brutto.

Zdjęcie Roaming - wszystko, co musisz wiedzieć o nadchodzących zmianach! #2
Urząd Komunikacji Elektronicznej nakłada na operatorów komórkowych obowiązek informowania o wszelkich zmianach cen usług. W związku z tym najpóźniej na miesiąc przed planowanymi zmianami klienci dowiedzą się, ile konkretnie będą płacić za roaming u danego operatora. Dane będą dostępne na stronach internetowych operatorów. Oczywiście, klientom przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy, jeśli nie spodobają im się wprowadzane zmiany. Jeśli zatem ktoś i tak planuje rozstać się z obecnym operatorem, teraz będzie mieć dobry pretekst, by zrobić to szybko i bez problemów.

Agnieszka

true

Polecane