Pozbądź się kaszlu w jedną noc, bez leków! Przygotuj kompres z imbiru

Elżbieta

Zdrowie

16.10.2019 21:18

Pozbądź się kaszlu w jedną noc, bez leków! Przygotuj kompres z imbiru

Jesień to sezon na choroby. Bardzo łatwo teraz coś załapać, pogoda jest zdradliwa, a wirusy atakują. Z przeziębieniem w komplecie dostajemy kaszel i zalegającą flegmę. Jak się jej pozbyć domowym sposobem w jedną noc? Sprawdź.

Zdjęcie Pozbądź się kaszlu w jedną noc, bez leków! Przygotuj kompres z imbiru #1

Zanim sięgniesz po leki, pomyśl o zastosowaniu czegoś naturalnego. Poniżej przedstawiamy przepis na pozbycie się flegmy.

Co to takiego?

Kompres z imbiru. To dzięki niemu pozbędziemy się zalegającej wydzieliny w jedną noc. Zabieg można stosować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci powyżej trzeciego roku życia. Jednak w tym drugim przypadku, należy kontrolować cały czas sytuację. Wrażliwa skóra dziecka może się łatwo podrażnić.

Właściwości imbiru

Imbir jest nazywany naturalnym antybiotykiem. Jest niezwykle zdrowy. Ma działanie rozgrzewające i przeciwzapalne. Pomaga w różnego pochodzenia bólach, działa pozytywnie na system trawienny i wykazuje właściwości przeciwzapalne.

Czego potrzebujesz?

Oto składniki do wykonania kompresu:

  • 1 łyżka świeżego imbiru
  • 1 łyżka ekologicznego miodu
  • 1 łyżka oliwy z oliwek
  • 1 łyżka mąki
  • Taśma samoprzylepna
  • Gaza

Zdjęcie Pozbądź się kaszlu w jedną noc, bez leków! Przygotuj kompres z imbiru #2

Jak zrobić kompres?

Na początek wymieszaj mąkę z miodem, następnie dodaj oliwę i świeży starty imbir. Mieszaj wszystko ta długo, aż otrzymasz jednolitą pastę. Jeśli konsystencja będzie zbyt rzadka, dodaj mąki. Tak przygotowaną substancją wysmaruj klatkę piersiową i przyklej gazę.

Osoba dorosła może z takim kompresem pójść spać. W przypadku dzieci nie należy go trzymać dłużej niż 3 godziny. W trakcie zabiegu zaobserwujesz wzmożoną potliwość. Nie przejmuj się tym, to naturalne. Imbir pobudza system hormonalny, co sprawia, że bardziej się pocimy.

Na co należy uważać?

Imbir jest bezpiecznym produktem, natomiast może podrażnić skórę. Zanim położysz kompres, możesz wykonać test alergiczny. Nałóż pastę na mały kawałek skóry i odczekaj kwadrans. Jeśli nic się nie dzieje, możesz śmiało wykonać pełny kompres.