Jak wykorzystać zmywacz do paznokci? Poznaj 8 genialnych trików!

Elżbieta
Newsy
16.10.2019 16:59
Jak wykorzystać zmywacz do paznokci? Poznaj 8 genialnych trików!

Zmywacz do paznokci nie musi być używany tylko do zmywania lakieru. Zaskoczona? To dopiero początek. Przeczytaj poniższe zaskakujące zastosowania tego płynu.

Zdjęcie Jak wykorzystać zmywacz do paznokci? Poznaj 8 genialnych trików! #1

Klej

Zdarza się, że musimy zastosować w domu szybkoschnący klej. Jeśli zrobimy to niezdarnie, nasza skóra i palce będą poklejone. Substancja zasycha natychmiast i bardzo ciężko się jej pozbyć. Na ratunek przychodzi zmywacz do paznokci. Zwyczajnie zmyj nim klej ze skóry.

Zmywacz pomoże też, gdy zakrętka przykleiła się do tubki.

Plamy z atramentu

Atrament potrafi zabrudzić tkaninę na dobre. Jest to jedna z substancji, z którymi walka jest wyjątkowo uciążliwa. Jednak zmywacz do paznokci jest w stanie sobie z nimi poradzić. Wymieszaj go z wodą i polej plamę. Odstaw na chwilę i wypierz tkaninę.

Maszynka do golenia

Maszynki zazwyczaj szybko się tępią. Jeśli chcesz przedłużyć jej żywotność, zanurz ostrza na kilka minut w zmywaczu do paznokci. Po wszystkim zmyj resztki i osusz. To działanie zabezpiecza nożyki przed powstawaniem korozji.

Buty

Chcesz, aby Twoje buty wyglądały jak nowe? Przetrzyj je rącznikiem nasączonym lakierem do paznokci. Jednak nie możesz tego stosować na każdym materiale. Przed wykonaniem upewnij się na małym kawałeczku, że z butów nie schodzi farba przy tym działaniu.

Zdjęcie Jak wykorzystać zmywacz do paznokci? Poznaj 8 genialnych trików! #2

Naklejki

Zdarza się, że dzieci naklejają naklejki na szkło lub meble w Twoim domu. Niejednokrotnie ciężko zdrapać materiał bez zostawienia śladu. Jeśli masz taki problem, to namocz wacik w zmywaczu do paznokci i trzyj nim pozostałości z naklejki, aż zejdą.

Niezmywalne markery

Na szczęście, niezmywalne markery też można zmyć. Zamiast panikować, zastosuj zmywacz do paznokci. Nasącz w nim chusteczkę i przetrzyj plamę. Powinna zejść bez problemu.

Plamy z herbaty

Herbatę pijemy bardzo często. Niestety jest ona w stanie robić paskudne plamy na kubkach i filiżankach, których niełatwo się pozbyć. Zmywacz do paznokci przychodzi nam na ratunek. Nasączonym wacikiem przetrzyj naczynie, a następnie umyj pod bieżącą wodą i gotowe.

Zegarek

Zegarki noszone często, szybko się rysują. Wiele zależy od użytkowania i materiału, ale teraz już nie musisz się tym przejmować. Jest metoda, która wypoleruje rysy. Weź miękką szmatkę i zamocz w lakierze do paznokci, następnie poleruj szybkę zegarka, tak długo, aż rysy znikną.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną