10 zaskakujących zastosowań lakieru do paznokci

10 zaskakujących zastosowań lakieru do paznokci

Lakier do paznokci z wiadomych powodów kojarzony jest jedynie z upiększaniem dłoni. Główne zastosowanie jest zatem wszystkim dobrze znane, ale czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak jeszcze można wykorzystać tę małą buteleczkę z kolorem? Poznaj 10 zaskakujących zastosowań lakieru do paznokci.

Zdjęcie 10 zaskakujących zastosowań lakieru do paznokci #1

Wzmacnia guziki

Boisz się, że guzik przy koszuli lub w kurtce się poluzuje i go zgubisz? Wystarczy, że przy zszyciu nałożysz niewielką warstwę bezbarwnego lakieru i pozwolisz wyschnąć. Dzięki temu twój guzik będzie wzmocniony i z pewnością nie zgubisz go nigdzie na zewnątrz.

Klej

Potrzebujesz pilnie coś skleić, ale brakuje ci kleju? Wystarczy wziąć do ręki bezbarwny lakier do paznokci i skleić dwie części. Pamiętaj jednak, że takie alternatywne rozwiązanie można stosować przy niewielkim sklejaniu przedmiotów, które nie potrzebują silnego kleju. Na przykład koperty, które nie mają fabrycznie nałożonego paska z klejem.

Ochrona przed rdzą i pleśnią

Wilgoć bardzo szybko sprawia, że pojawia się rdza lub pleśń. Jest to bardzo problematyczne, ale istnieje sposób, jak przedłużyć żywot przedmiotów. Wystarczy, że nałożysz warstwę bezbarwnego lakieru, który będzie służył jako powłoka ochronna. Dzięki temu wybrane przedmioty będą wolne od szkodliwej wilgoci.

Znak na kluczach

Nieustannie mylą ci się klucze i próbując otworzyć drzwi lub klatkę to ciągle musisz szukać odpowiedniego? Wystarczy, że wybierzesz kilka kolorów i każdy klucz po kolei oznaczysz innym lakierem. W ten sposób z łatwością znajdziesz odpowiedni klucz i zaoszczędzisz kilka cennych sekund.

Udekoruj detale

W twoim domu brakuje kolorów i szukasz sposobu, aby nadać trochę życia? A może obecnie znudziły ci się barwy, na które patrzysz przez lata? Na to również jest pewien sposób! Wybierz wszystkie szczegóły ze swojego mieszkania i pomaluj je wybranymi przez siebie kolorami. Na przykład możesz pomalować otoczkę dookoła włącznika światła.

Zdjęcie 10 zaskakujących zastosowań lakieru do paznokci #2

Wzory na kubki

Ten pomysł jest dla tych, którym jednokolorowe kubki się znudziły i szukają sposobu na ich udekorowanie. Pomysł ten jest bardzo prosty i zajmie kilka sekund. Na samym początku wlej do wiaderka wodę, a następnie dolej niewielką ilość lakieru do paznokci. Możesz wymieszać kolory, aby wszystko wyglądało ciekawiej. Następnie zamocz kubek w wodzie i odstaw do wyschnięcia. Po tym możesz cieszyć się interesującymi wzorami na kubkach.

Znak na kablach

Masz problem z rozpoznaniem, który kabel, do czego należy? W tej sytuacji zadziałaj tak samo, jak z kluczami. Wybierz różne kolory i pomaluj kable. W ten sposób z łatwością kolor poprowadzi się do odpowiedniego źródła.

Taki sam sposób możesz użyć na przedmioty, które bierzesz poza dom. Mogą być to słuchawki, ładowarka lub inne przedmioty, które jesteś w stanie pomalować. W ten sposób będzie to znak rozpoznawczy.

Rozdwojona końcówka nici

Musisz koniecznie coś zszyć, ale masz trudności z nawlekaniem igły? Końcówka nici bardzo szybko ulega rozdwojeniu, co jeszcze bardziej utrudnia trafienie w dziurkę. Wystarczy jednak, że weźmiesz bezbarwny lakier i nałożysz go na końcówkę nici. Odczekaj chwilę, aby wyschnął i śmiało możesz nawlekać.

Oczko w rajstopach

Jest to jeden z najbardziej znanych zastosowań lakieru do paznokci, poza tym oczywistym. Oczka w rajstopach to dość częsty problem. Wtedy natomiast wystarczy nałożyć niewielką ilość bezbarwnego lakieru na rozerwane miejsce, a oczka nie będą się poszerzały.

Połysk metalu

Szukasz sposobu, aby idealnie nabłyszczyć swoją biżuterię? Na ratunek ponownie przychodzi bezbarwny lakier do paznokci! Wystarczy, że nałożysz niewielką warstwę i odstawisz do momentu wyschnięcia. Dzięki temu twoja biżuteria będzie lśniła przez długi czas.

Emila

Polecane