Lifestyle

Dziewczyna kąpała się z telefonem w ręce.To doprowadziło do tragicznego wypadku! Wielu z nas to robi

Agnieszka

Oct. 21, 2019, 6:47 a.m.

Dziewczyna kąpała się z telefonem w ręce.To doprowadziło do tragicznego wypadku! Wielu z nas to robi

Wielu z nas nie może rozstać się ze swoim telefonem. Dotyczy to przede wszystkim młodych ludzi. Ta nastolatka popełniła wielki błąd, za który zapłaciła życiem.

Zdjęcie Dziewczyna kąpała się z telefonem w ręce.To doprowadziło do tragicznego wypadku! Wielu z nas to robi #1

W naszych czasach nieustannie korzystamy z telefonów i innych sprzętów elektronicznych. Już niejednokrotnie okazało się, że zagapienie się w ekran smartfona może grozić niebezpieczeństwem na przykład podczas przechodzenia przez ulicę. Jednak ta 18-latka jest dowodem na to, że niebezpieczeństw jest o wiele więcej.

Apel francuskiej policji

Francuska policja apeluje, aby nie zabierać ze sobą telefonów do kąpieli! W gminie z regionu Hauts-de-France zmarła 18-latka, która upuściła do wanny telefon. Telefon był podłączony do ładowarki. To doprowadziło do tragedii. Nastolatka niestety nie przeżyła.

Nie był to jednak pierwszy taki przypadek. Ten sam los spotkał 30-letnią matkę czwórki dzieci, która również upuściła do wanny telefon podłączony do ładowarki. Rok temu natomiast w tych samych okolicznościach zmarła mistrzyni sportów walki - 15-letnia Rosjanka Irina Rybnikowa, a także 14-letnia Madison Coe z Teksasu.

Takie wypadki nie dotyczą jednak tylko nastolatków. Znany jest również przypadek 32-letniego Brytyjczyka, który zginął dokładnie w ten sam sposób.

Zdjęcie Dziewczyna kąpała się z telefonem w ręce.To doprowadziło do tragicznego wypadku! Wielu z nas to robi #2

Przyczyna śmierci

Wszystkie te osoby zmarły na skutek porażenia prądem. Kiedy upuścimy do wody telefon, który nie jest podłączony do prądu, najwyżej go zniszczymy. Jednak w momencie, kiedy urządzenie jest podłączone bezpośrednio do gniazdka, może nastąpić zwarcie i śmiertelne porażenie prądem, ponieważ woda jest doskonałym przewodnikiem.

Być może na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zagrożenie czyha na nas w najmniej oczekiwanych miejscach. Mogłoby się wydawać, że telefon podłączony do ładowarki nie jest niebezpieczeństwem podczas kąpieli. Niestety, jest odwrotnie. Warto więc nagłaśniać takie sprawy, aby uświadomić o tym innych.