Holandia znika z mapy. Kraj będzie nazywał się inaczej

Elżbieta
Newsy
10.10.2019 18:33
Holandia znika z mapy. Kraj będzie nazywał się inaczej

Decyzje, jakie podjął w ostatnim czasie holenderski Rząd, są szokujące. Postanowiono, że zmieniają nazwę swojego kraju. Jak odtąd będzie się nazywać Holandia? Kiedy dotychczasowa nomenklatura ma się zmienić?

Zdjęcie Holandia znika z mapy. Kraj będzie nazywał się inaczej #1

Zmiana nazwy Holandii

Uchwała o zmianie nazwy została przegłosowana przez rząd. Oto odniesienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

„Chcemy, aby Holandia była postrzegana jako otwarty kraj, który nie wyklucza. Modernizujemy swoje podejście. Ważne jest, że porozumienie w strawie oficjalnej identyfikacji przyjęły stronnictwa obecne w parlamencie, rząd, Holenderska Rada Turystyki, Konfederacja Holenderskiego Przemysłu i Pracodawców oraz przedstawiciele sektora prywatnego”

Jaka będzie nowa nazwa?

Nie jest aż tak zaskakująca, jak moglibyśmy się spodziewać. Po angielsku na Holandię mówi się The Netherlands, zatem nazwa zostaje zmieniona na Niderlandy. Rząd chce, aby kraj przestał ludziom kojarzyć się z legalną marihuaną i prostytucją. Holandia ma być kojarzona z tulipanami.

Region nizinny

Niderlandy to nic innego jak nazwa regionów nizinnych. Co więcej, wewnątrz kraju, Holendrzy posługują się nazwa Niderlandy już od dawna.

Zdjęcie Holandia znika z mapy. Kraj będzie nazywał się inaczej #2

Z czego wzięła się nazwa Holandia?

Nazwa Holandia wzięła się z dwóch słów holt oraz lant, które w historii opisywały ziemie wokół Haarlemu. Zatem wielu dziwi fakt, że wybrano taką nazwę. Państwo to coś więcej niż jeden rejon geograficzny. Dlatego też Rząd uznał, że zmiany są konieczne.

Czy nazwa się przyjmie?

Rząd postanowił ruszyć z międzynarodową promocją Niderlandów po zmianie nazwy. W 2020 roku nowa nazwa ma zostać użyta na Eurowizji oraz Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Promocja będzie miała na celu walkę ze stereotypami kraju. Uważa się, że obecnie kojarzy się on jedynie z liberalnym podejściem do używek, oraz z dzielnicami czerwonych latarni. Rząd chce przypomnieć, że Holandia to nie tylko Amsterdam.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną