TVN24 będzie nadawał dzięki Holandii? Władze stacji nie czekają i działają

Agnieszka

Lifestyle

Aug. 16, 2021, 11:02 a.m.

TVN24 będzie nadawał dzięki Holandii? Władze stacji nie czekają i działają

  Właściciele stacji TVN24 postanowili samodzielnie rozwiązać problem braku koncesji dla nadawania programu w Polsce. Już w lipcu tego roku stacja złożyła wniosek o holenderską koncesję na nadawanie. Okazuje się bowiem, że polska koncesja wygasa już 26 września i od półtora roku polski rząd odmawia jej przedłużenia. Z tego względu oraz z powodu przyjęcia przez Sejm nowelizacji ustawy o mediach, stacja postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.

W związku z ciągłym brakiem decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ws. przedłużenia koncesji dla TVN24 na nadawanie, właściciele stacji postanowili wnioskować o holenderską koncesję.

Sprawa została rozpatrzona pozytywnie i TVN24 uzyskało koncesję od Holendrów.

W poniedziałek stacja wydała na ten temat oświadczenie, w którym podkreśliła, że musi być gotowa na każdą ewentualność.

"W związku z wstrzymywaniem przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji decyzji o odnowieniu koncesji dla TVN24 zarząd TVN S.A. wydał oświadczenie" - przekazała w poniedziałek stacja TVN24.

„Najważniejszą misją TVN24 jest zapewnienie widzom stałego dostępu do niezależnych, opartych na faktach i sprawdzonych informacji. Biorąc pod uwagę trwające półtora roku nieuzasadnione wstrzymywanie przez KRRiT decyzji o odnowieniu koncesji dla TVN24, musimy być gotowi na każdą ewentualność.” – czytamy w oświadczeniu.

"Biorąc pod uwagę trwające półtora roku nieuzasadnione wstrzymywanie przez KRRiT decyzji o odnowieniu koncesji dla TVN24, musimy być gotowi na każdą ewentualność. Dlatego w lipcu br. został złożony wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie i została ona przyznana" - czytamy w oficjalnym komunikacie zarządu stacji.

 W dalszej części oświadczenia czytamy, że przyznanie holenderskiej koncesji „w żadnym stopniu nie rozwiązuje problemu” przyjętej w ubiegłą środę nowelizacji ustawy o mediach.

Uniemożliwi ona bowiem nadawanie większej ilości kanałów, w tym kanały TVN, TVN7, i innych należących do grupy TVN.

„Ponownie apelujemy do władz o odrzucenie tej szkodliwej nowelizacji. Jesteśmy też w pełni zdeterminowani, by bronić prawa naszych widzów i wszystkich Polaków do wolnych mediów i wolnego wyboru.” – brzmi końcówka oświadczenia.