Nigdy nie podejmuj decyzji, kiedy jesteś głodna! Poznaj nowe odkrycia badaczy na temat bycia głodnym

Nigdy nie podejmuj decyzji, kiedy jesteś głodna! Poznaj nowe odkrycia badaczy na temat bycia głodnym

Wszyscy staramy się podejmować najlepsze z możliwych decyzji. Co jest jednak powodem, kiedy okazują się one dla nas tragiczne w skutkach? Powodem złych decyzji może być głód! Badania pokazują, że ma on ogromny wpływ na proces podejmowania decyzji.

Zdjęcie Nigdy nie podejmuj decyzji, kiedy jesteś głodna! Poznaj nowe odkrycia badaczy na temat bycia głodnym #1

Kiedy jesteśmy głodni

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Dundee przyniosły bardzo interesujące wyniki, co do funkcjonowania człowieka, kiedy odczuwa głód. Okazuje się, że w tym stanie nie potrafimy prawidłowo oceniać sytuacji, czujemy się podenerwowani, jesteśmy niecierpliwi i poirytowani. Co więcej, nasze decyzje są podejmowane szybko i lekkomyślnie.

Jeśli chodzi o jakość naszej pracy, to jest ona wykonywana niedokładnie, a dodatkowo odpowiada nam jakakolwiek za to nagroda, nawet jeśli po dłuższej i dokładniejszej pracy otrzymalibyśmy zupełnie coś lepszego.

Badania

Badania przeprowadzone przez doktora Benjamina Vincenta przedstawiają wyniki pochodzące od 50 uczestników.

Uczestnicy badania musieli poddać się rozmowie w momencie, kiedy byli najedzeni oraz głodni. Po zakończeniu rozmowy była też proponowana nagroda, którą możną było otrzymać od razu lub poczekać na lepszą nagrodę.

Okazało się, że głód miał ogromny wpływ na wybór nagrody. Nienajedzeni uczestnicy decydowali się na natychmiastową nagrodę, gdzie najedzeni byli w stanie czekać ponad miesiąc na otrzymanie tej lepszej.

Zdjęcie Nigdy nie podejmuj decyzji, kiedy jesteś głodna! Poznaj nowe odkrycia badaczy na temat bycia głodnym #2

Warto również zwrócić uwagę, że głodni uczestnicy nie decydowali się jedynie na natychmiastową nagrodę w postaci jedzenia. Takie decyzje tyczyły się również innych kwestii, które w żaden sposób nie były związane z zaspokojeniem głodu.

Wnioski

Badanie pokazuje, że w momencie odczuwania głodu stajemy się bardzo niecierpliwi i rozdrażnieni. Nie potrafimy odpowiednio rozłożyć czasu, aby rezultaty były znacznie lepsze. Staramy się wszystko pospieszyć oraz nie analizujemy dokładnie korzyści, które mogą się pojawić wraz z podjętą decyzją. W ten też sposób podejmujemy złe decyzje, które niczym domino negatywnie wpływają na nasze życie.

Emila

true

Polecane