Masz problem z żylakami? Możesz je usunąć dzięki temu domowemu sposobowi!

Masz problem z żylakami? Możesz je usunąć dzięki temu domowemu sposobowi!

Żylaki występują u większości osób, szczególnie starszych, i chociaż nie wydaje się to dużym problemem oraz nie wszyscy zmierzają się z problemami zdrowotnymi z tym związanymi, to żylaki w rzeczywistości koniecznie muszą być leczone. Jak to jednak zrobić? Poznaj domowy sposób, który przyniesie ulgę dla twoich nóg i stóp!

Zdjęcie Masz problem z żylakami? Możesz je usunąć dzięki temu domowemu sposobowi! #1

Skąd biorą się żylaki?

Żylaki mogą mieć genetyczne podłoże, ale również powstają z powodu:

 • malej ilości ruchu fizycznego,
 • słabych mięśni,
 • uszkodzonych zastawek,
 • wysokich obcasów,
 • pracy, która wymaga długiego stania,
 • ciąża,
 • tabletki antykoncepcyjne,
 • obcisłe ubrania (w szczególności te, które mają bardzo ciasne ściągacze: skarpetki, pończochy itp.),
 • papierosy i alkohol,
 • brak witaminy C oraz błonnika,
 • otyłość

Żylaki to nic innego, jak cofanie się krwi, która powoduje wzrost ciśnienia i poszerzenie żył, które już nigdy nie wracają do swojej pierwotnej wielkości. Najczęściej pojawiają się na wewnętrznej stronie nóg, ale również mogą pojawić się od strony zewnętrznej. Ich obszar występowania jest od pachwiny do stóp.

Początki żylaków pojawiają się w postaci delikatnego pajączka, który z czasem zwiększa swój obszar i rozrasta się, tworząc kręte i niebieskie linie pogrubionych żył. Skora w tych miejscach również zmienia swój wygląd. Staje się błyszcząca, cienka oraz napuchnięta.

Jak zatem pomoc sobie z problemem?

Mieszanka z pomarańczy i czosnku

Oba składniki doskonale wpływają na poprawę krążenia oraz ciśnienia krwi. Co więcej, zmniejszają wielkość opuchlizny oraz wspomagają regenerację i odpoczynek nóg i stóp. Dodatkowo dbają o elastyczność skóry oraz zmniejszają ból i mrowienie związane z żylakami.

Zdjęcie Masz problem z żylakami? Możesz je usunąć dzięki temu domowemu sposobowi! #2

Składniki:

 • 32g oliwy z oliwek
 • 3 pomarańcze
 • 5 ząbków czosnku

Przygotowanie:

Do szklanego słoika wyciśnij sok z pomarańczy, a następnie dodaj zgnieciony czosnek. Najlepiej, aby do tego użyć praski. Do takiej mieszanki dodaj oliwę z oliwek i dokładnie wymieszaj przy pomocy drewnianej łyżki. Na samym końcu zakręć słoik. Po 10-12 godzinach mieszanka jest gotowa do użytku.

Zastosowanie:

Miejsca, w których występują żylaki, nanieś mieszankę i delikatnie masuj przez około 7 minut. Następnie owiń to miejsce folią spożywczą w taki sposób, aby krew miała swobodny przepływ. Odczekaj około 40 minut i ściągnij „opatrunek”, a miejsce z żylakami opłucz pod bieżącą wodą. Mieszankę najlepiej stosować przed położeniem się do łóżka. Pamiętaj, że lepszy efekt będzie miał miejsce, jeśli zastosujesz mieszankę 3 razy tygodniowo.

Uwaga: po zastosowaniu mieszanki ważne jest, aby unikać promieni słonecznych, które w kontakcie z pomarańczą, mogą wywołać przebarwienia na skórze.

Co innego może nas wspomóc przy zwalczaniu żylaków?

Przede wszystkim zadbaj o ruch oraz często zmieniaj pozycje ze stojącej na siedzącą i odwrotnie. Zadbaj o to, aby unikać zbyt ciasnej bielizny, która uniemożliwia swobodny przepływ krwi. To samo tyczy się obuwia. Ciasne buty tak samo ograniczają przepływ krwi. Obcasy również nam nie sprzyjają w leczeniu żylaków, ale jeśli nie możesz się bez nich obejść i czujesz się w nich najlepiej, to postaraj się o takie obcasy, które nie są zbyt wysokie. Najlepsza wysokość to do 3 centymetrów. Odpoczynek nóg i stop jest tak samo ważny, a więc w momencie leżenia najlepiej jest podłożyć sobie poduszkę (na około 5cm wysokości) pod nogi i pozwolić im odpocząć. Tak przygotowana pozycja wpływa na lepsze krążenie oraz regenerację.

Kąpiel ze zmienną temperaturą wody jest również bardzo efektywna. Wystarczy, że zaczniemy swój prysznic od cieplej wody i za chwile zmienimy ją na zimną. Zmiany temperatur sprawiają, ze żyły zaczynają lepiej pracować, ciśnienie krwi się normuje, a jej przepływ ulega polepszeniu.

Żylaki potrafią wyglądać bardzo nieestetycznie, ale przede wszystkim są szkodliwe dla naszego zdrowia. Nie warto zatem ignorować tego problemu i najlepiej jest działać najszybciej, jak to tylko możliwe.

Emila

true

Polecane