Problemy z zatkanym nosem? Poznaj kilka technik, które pomogą ci go odetkać zaledwie w minutę!


                    Problemy z zatkanym nosem? Poznaj kilka technik, które pomogą ci go odetkać zaledwie w minutę!
30Wrz

Zatkany nos to zmora każdego z nas. Zaawansowana infekcja potrafi być szczególnie uciążliwa, szczególnie jeśli zaczynamy odczuwać ból. W ten też sposób zatkany nos uniemożliwia nam normalną pracę i jedyne, o czym myślimy, to okropny ucisk w okolicach nosa i zatok. Jak można jednak temu zaradzić?

Zdjęcie Problemy z zatkanym nosem? Poznaj kilka technik, które pomogą ci go odetkać zaledwie w minutę! #1

Przyczyny zatkanego nosa

Problemy z zatkanym nosem, bólem i swobodnym oddychaniem najczęściej ma miejsce w okresie jesiennym oraz zimowym, kiedy bardzo szybko możemy się przeziębić lub złapać grypę. Nie jest to jednak jedyna przyczyna.

Dla niektórych zatkany nos jest oznaka pojawiającej się alergii – może być ona sezonowa (np. pylenie kwiatów) lub całoroczna (np. kurz). W jeszcze innych przypadkach może to być sygnał o obecności jakiejś innej infekcji dotyczącej dróg oddechowych.

Aby tego było mało, zatkany nos może być również reakcją na gwałtowną zmianę pogody. Jest to reakcja obronna naszego organizmu..

Zdjęcie Problemy z zatkanym nosem? Poznaj kilka technik, które pomogą ci go odetkać zaledwie w minutę! #2

Akupresura

Ta technika pozwala nam uwolnić się od zatkanego nosa i bólu w zaledwie minutę. Wydaje się niemożliwe, prawda? W rzeczywistości jest to bardzo pomocny sposób, aby móc na nowo swobodnie funkcjonować. Jedyne, co musimy zrobić, to wykonać pewne miejscowe masaże.

#1 Małżowina uszna

Akupresurę zaczynamy od masowania i uciskania małżowiny usznej. Delikatnie naciskaj 10 razy (najlepiej 1 ucisk na sekundę) i masuj.

#2 Chrząstka ucha

Przy tym masażu musimy jedynie zatykać sobie ucho poprzez naciskanie na chrząstkę ucha. Delikatnie i spokojnie naciśnij na chrząstkę i puść. Taki nacisk wykonaj 10 razy (1 na sekundę).

#3 Miejsce między brwiami

Przyłóż palce do tego miejsca i delikatnie masuj, wykonując okrągłe ruchy i uciskając. Taki masaż wykonuj przez około 20 sekund. Dzięki temu rozluźnisz mięśnie czoła, co polepszy oczyszczanie dróg oddechowych.

#4 Kości policzkowe

W tym miejscu należy wykonywać delikatne uciski przez 10 sekund. Najlepiej, aby ułożyć palce w punkcie znajdującym się prostopadle do źrenicy. Taki masaż ma dać taki sam efekt, co przy masowaniu miejsca między brwiami – rozluźnienie mieści i lepsze oczyszczenie dróg oddechowych.

#5 Nozdrza

Ostatni etap akupresury to standardowy masaż nozdrzy, który każdy z nas wykonuje w momencie zatkanego nosa. Wystarczy, że przez 10 sekund będziemy to miejsce delikatnie masować kolistymi ruchami i uciskać.

Pamiętaj, aby powtarzać ten schemat 3 razy dziennie. Efekt wtedy będzie znacznie trwalszy i szybciej pozbędziemy się problemu z zatkanym nosem.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja