W naszych domach zauważymy więcej pająków. Jednak NIE przychodzą one z podwórka...

Elżbieta
Newsy
12.09.2019 20:02
W naszych domach zauważymy więcej pająków. Jednak NIE przychodzą one z podwórka...

Koniec lata zbliża się wielkimi krokami, za oknami coraz zimniej a my zaczynamy już wyciągać kurtki z szafy. W związku z tym zaczyna się sezon na pająki. Chętnie zaczynają nam wchodzić do domów i mieszkań.

Zdjęcie Sezon na pająki rozpoczęty, czy warto się ich pozbywać? #1

Pająki

Czy to nie zastanawiające, jakim cudem pająki przedostają się do naszych mieszkań? Nawet gdy nie otwierasz okien, te bestie pojawiają się prędzej czy później w kątach. Jak one to robią? Znajdują nieszczelności i zakamarki między drzwiami? Czego tu w ogóle szukają? Czemu nie pozostają na podwórku?

Okres godowy

Wrzesień i październik to niestety okres godowy dla pająków. Zdziwisz się, ale wcale nie szukają schronienia przed zimnem, one poszukują ustronnych miejsc na swoje czynności godowe. W związku z tym wcale nie weszły do Twojego mieszkania przez szczeliny i otwarte okna, tak jak Ci się wydaje. One cały czas żyją w Twoim domu. Zwyczajnie ich nie zauważasz, chowają się po kontach, między szafkami i kaloryferami. Są tam, gdzie nie dosięga ich rura odkurzacza bądź miotła.

Twój dom jest ich domem

Lawrence Bee z British Arachnological Society twierdzi, że jedyne 5 procent pająków, które żyją z Tobą, były kiedykolwiek na dworze:

„Nie wchodzą do domów. Te pająki w domu są tam przez cały rok i spędzają życie w środowisku domowym. „

Dlaczego nagle je zauważasz?

Pająki siedzą cały rok z Tobą w domu, a teraz się rozmnażają. Zatem może Ci się wydawać, że nagle wdzierają się do mieszkania. Po prostu wykluwają się nowe, jest ich coraz więcej.

Do tego trzeba dodać, że dojrzałe płciowo samce, podczas okresu godowego, wychodzą ze swych kryjówek. Poszukują amorów.

Są osoby, które zamiast zabijać pająki, wypuszczają je na dwór. Ale czy wiedziałeś, że one do Ciebie wracają? To ich dom, mieszkają u Ciebie.

Podczas okresu godowego, samce będą kręcić się wokół samic, aż do wyklucia jaj. Nie chcą, by ktoś odbił im ich partnerkę.

Zdjęcie Sezon na pająki rozpoczęty, czy warto się ich pozbywać? #2

Czy da się jakoś temu zapobiec?

Na pająki nie ma sposobu, nawet gdy posprzątasz cały dom, zawsze znajdzie się kąt, w który nie zajrzałeś. Ponadto, zadaj sobie pytanie, czy warto aż tak z nimi walczyć. Dzięki pająkom Twój dom nie jest pełen komarów i much, a te owady naprawdę potrafią uprzykrzyć życie.

Ciekawostka

Niektóre z gatunków pająków, po wykluciu się zjadają swoje matki. Okropność…

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną