Siłownia w Krakowie stała się Kościołem? Co na to lokalna policja?

Siłownia w Krakowie stała się Kościołem?  Co na to lokalna policja?

Nowe obostrzenia dotyczące funkcjonowania niektórych gałęzi gospodarki weszły kilka dni temu. Rząd ostro zareagował na rekordowo wysokie przyrosty zakażeń koronawirusem. Połowa Polski jest obecnie w czerwonej strefie, pozostała część kraju w żółtej. Wiąże się to z utrudnionym działaniem, a właściwie zakazem działania na przykład siłowni. Jedna z nich postanowiła jednak obejść nowe przepisy, za co spotkała ją interwencja policji.

Zdjęcie Siłownia w Krakowie stała się Kościołem Zdrowego Ciała i sklepem. Jest interwencja policji #1

Siłownia w Krakowie zamieniła się w sklep i Kościół Zdrowego Ciała

Ze względu na to, że zarówno kościoły, jak i sklepy mają prawo być otwarte, natomiast siłownie nie, właściciele siłowni Atlantic Sports postanowili się “przebranżowić”.

Oficjalnie siłownia stała się sklepem z możliwością testowania sprzętu i kościołem:

– Skoro nie mogą funkcjonować siłownie - w miejsce naszej od dzisiaj otwieramy sklep Atlantic ze sprzętem do ćwiczeń - nasze PKD to również 4764Z, więc możemy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny – czytamy wypowiedź prowadzącego siłownię.

– Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness - od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku "Kościół Zdrowego Ciała". Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. Oświecony Olek i czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne – pisze Atlantic.

Na reakcję policji nie musieli długo czekać

Policja zareagowała na fakt, że siłownia nie zaprzestała swojego działania i przeprowadzono w niej kontrolę. Jak mówi rzecznik małopolskiej policji, Sebastian Gleń, w rozmowie z “Gazetą Krakowską”, personel został wylegitymowany i przepytany.

Policja zabezpieczyła również dokumenty fiskalne. Następnym krokiem będzie natomiast skonsultowanie tej sytuacji z sanepidem i innymi organami prawa. Jak mówi Gleń, na razie policja nie jest w stanie jednoznacznie wskazać, czy doszło do naruszenia przepisów prawa.

Zdjęcie Siłownia w Krakowie stała się Kościołem Zdrowego Ciała i sklepem. Jest interwencja policji #2

“Spotkanie religijne było udane”

Dyrektor do spraw marketingu, w rozmowie z “Gazetą Krakowską” powiedziała, że pierwsze “spotkanie religijne” było udane i przyjemne, a do “Kościoła Zdrowego Ciała” tylko w sobotę przystąpiło 300 osób.

- Nienawidzę wszelkiego rodzaju haczyków, drobnych druczków w umowach i kombinacji, dzięki którym omijamy prawo. Nie mamy jednak innego wyjścia – stwierdziła Marta Jamróz, w rozmowie z Onet.pl.

true

Polecane