Najskuteczniejsze sposoby na niewygodne buty.

Najskuteczniejsze sposoby na niewygodne buty.

Czasami jest tak, że kupujemy dobrej jakości buty, stosujemy się do wszystkich zasad, ale i tak buty są niewygodne – obcierają, robią odciski i odparzają. Co więc możesz zrobić, aby niewygodne buty stały się Twoją ulubiona parą? Istnieje na to kilka sposobów.

#1. Najważniejsze to rozchodzić buty. Nawet jeśli nogi bolą, chodźmy w nowych butach jak najczęściej. Dzięki temu but szybciej dopasuje się do kształtu stopy i problem zniknie. Możesz również założyć grube skarpetki, włożyć buty i podgrzać je suszarką. Wtedy buty jeszcze szybciej przybiorą kształt stopy.

Zdjęcie Najskuteczniejsze sposoby na niewygodne buty. #1

#2. Zapobiegaj ślizganiu się stopy. W tym przypadku doskonale sprawdzi się lakier do włosów. Spryskaj nim stopy lub buty wewnątrz, a uzyskasz lepszą przyczepność. Ta metoda sprawdza się również w przypadku nie co za dużych butów.

Zdjęcie Najskuteczniejsze sposoby na niewygodne buty. #2

#3. Pozbądź się śliskiej podeszwy. Jeśli nie możesz chodzić w jakichś butach, ponieważ ich podeszwa bardzo się ślizga – musisz ją zmatowić. W tym celu najlepiej przecierać podeszwę papierem ściernym do momentu aż przestanie być śliska, lub zanieść buty do szewca, który wykona tą czynność za was.

Zdjęcie Najskuteczniejsze sposoby na niewygodne buty. #3

#4. Za pomocą papieru ściernego usuniesz również wszelkie elementy wewnątrz buta, które obcierają lub ranią stopy.

Agnieszka

Polecane