Poznajcie gwiazdy, które urodziły dziecko po 40-stce! Jakie są tego plusy i minusy?

Agnieszka
Newsy
25.07.2019 12:11
Poznajcie gwiazdy, które urodziły dziecko po 40-stce! Jakie są tego plusy i minusy?

Coraz więcej kobiet odkłada decyzję o zostaniu mamą na później. Lata temu ciąża po 40-stym roku życia wywoływała zdziwienie i obawy o zdrowie dziecka. Obecnie jednak, wraz z rozwojem medycyny i badań, ciąża w tym wieku stanowi już dużo mniejsze zagrożenie.

Zdjęcie Poznajcie gwiazdy, które urodziły dziecko po 40-stce! Jakie są tego plusy i minusy? #1

Niemniej jednak, z wiekiem płodność zdecydowanie maleje. Z tego względu im jesteśmy starsze, tym trudniej nam zajść w wymarzoną ciążę. Zwiększa się również ryzyko poronienia i wad wrodzonych płodu.

Późne macierzyństwo ma jednak wiele zalet.

Badania dowodzą, że matki, które urodziły po 40-stym roku życia są bardziej wykształcone i mają większą wiedzę. Dzięki temu podejmują lepsze decyzje wychowawcze, częściej karmią piersią i znają najnowsze badania na temat żywienia i dbania o potomstwo.

Kiedy w ciążę zachodzi dojrzała kobieta, jej decyzja o posiadaniu dziecka jest bardziej świadoma. Przyszli rodzice mają wówczas ustabilizowane życie i finansowe zabezpieczenie. Matka nie musi poświęcać się budowaniu kariery, bo osiągnęła już jakąś pozycję zawodową. Dzięki temu nie odczuwa presji i może poświęcać dziecku tyle czasu, ile chce.

Związek dojrzałych osób jest stabilny i nie ma zbyt dużych obaw o to, że gdy dziecko przyjdzie na świat ich związek tego nie przetrwa. W końcu przez lata nie jedno już razem przeszli.

Gwiazdy, które urodziły dziecko po 40-stce

Katarzyna Warnke

Pomimo tego, że aktorka wiele razy zaprzeczała, że jest w ciąży, już wiadomo, że spodziewa się dziecka. Jest to pierwsze dziecko Warnke i jej męża Piotra Stramowskiego. Akrotka ma obecnie 43 lata.

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska urodziła pierwsze dziecko również w wieku 43 lat. Obecnie jest szczęśliwą mamą Franciszka.

Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka urodziła swoją córkę Alikię w wieku 41 lat.Halle Berry

View this post on Instagram

In the hot seat. 🔥 @fallontonight

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Halle Berry, aktorka doceniana na całym świecie, urodziła córkę Nahlę Arielę w wieku 42 lat. Miało to miejsce w 2008 roku. Później, w 2013 roku urodziła jednak również synka o imieniu Marco.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną