Wraz z dziećmi znalazł dziurę w skale. To, co z niej wyciągnął, niejednego przerazi!

Wraz z dziećmi znalazł dziurę w skale. To, co z niej wyciągnął, niejednego przerazi!

Czy słyszeliście o czymś takim jak kula pająków? Dzieci mężczyzny, którego historię opisujemy, chciały koniecznie to zobaczyć. Mężczyzna włożył rękę do dziury w skale.

Zdjęcie Co możesz znaleźć w skale? Tego na pewno nie chciałbyś szukać #1

Kula żywych pająków

Na samą myśl o takim zjawisku niektórych przechodzą dreszcze. Jednak pewien ojciec koniecznie chciał pokazać to dzieciom. Włożył dłoń do dziury, by wyciągnąć pająki. Tylko po co?

Nie wiadomo skąd u mężczyzny taka pewność siebie, pająki bywają bardzo jadowite, również te małe.

W Polsce za najbardziej jadowitego pająka uznaje się sieciarza jaskiniowego, jak sama nazwa wskazuje uwielbia on ciemne pomieszczenia. Dziura w skale, którą widać na filmiku zapewne, by go zainteresowała. Jednak jest on sporych rozmiarów, razem z odnóżami osiąga do 5 cm.

Ojciec zaglądając przez otwór w skale zapewne widzi, że pająki znajdujące się w środku mają małe rozmiary.

Jednym z bardzo jadowitych pająków, który osiąga mały rozmiar jest kuzyn czarnej wdowy Latrodectus hasselti. Gatunek ten mierzy około 1 cm. Jego ukąszenie może skończyć się dla człowieka śmiercią.

Dziura w skale

Sytuacje możemy oglądać na filmiku udostępnionym na YouTube. Film nazywa się „Crazy Scary Spider Hole” i ma już ponad 5 milionów wyświetleń, a jego popularność wciąż rośnie.

Na filmiku widać, że dzieci zainteresowały się dziurą w skale, w której znajdują się pająki. Bardzo chcą je zobaczyć, więc ojciec odważnie wkłada tam rękę, by je wyjąć. Po złapaniu kuli mężczyzna natychmiast rzuca ją na ziemię i wszyscy się cofają. Kulka rozpada się na ogromną ilość żywych pająków, które w panice szukają od razu wejścia do swojej dziury. Zjawisko jest zaskakujące.

Mężczyzna jest albo odważny, albo zwyczajnie brak mu instynktu samozachowawczego.

Komentarze pod filmikiem są podzielone. Niektórzy go podziwiają, inni negują to zachowanie.

Miał szczęście, że pająki nie były jadowite.

Nikomu nie stała się krzywda, ojciec wraz z dziećmi nie doznali żadnych ukąszeń, a pająki wróciły szybko do domu.

Elżbieta

true

Polecane