Zastanawiasz się, czym są te krosty? Jak je leczyć i czy są groźne?

Agnieszka

Zdrowie

18.07.2019 16:41

Zastanawiasz się, czym są te krosty? Jak je leczyć i czy są groźne?

Wiele osób zmaga się z tym samym problemem - dziwnymi, miękkimi naroślami na skórze. Pojawiają się niespodziewanie i zazwyczaj mamy ich na ciele sporo. Najczęściej powstają w okresie dojrzewania, ale dorosłe osoby też mogą się ich nabawić.

Zdjęcie Zastanawiasz się, czym są te krosty? Jak je leczyć i czy są groźne? #1

Mowa o włókniakach

Niektóre zmiany nie tylko źle wyglądają i nieco odbierają nam urody, ale też są dość uciążliwe. Najczęściej powstają na szyi, pod pachami, kolanami, a nawet w okolicach powiek. Ich usytuowanie sprawia, że często o nie zahaczamy ubraniem albo utrudniają nam swobodne widzenie, kiedy występują w okolicach oka.

Co jest przyczyną włókniaków?

Niestety, naukowcy do tej pory nie ustalili konkretnej przyczyny powstawania tych skórnych zmian. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie są one w ogóle groźne. Podejrzewa się też, że najczęściej pojawiają się u osób w okresie mocno obniżonej odporności.

Zdjęcie Zastanawiasz się, czym są te krosty? Jak je leczyć i czy są groźne? #2

Nie wolno ich bagatelizować

Zmiany skórne zawsze powinny być konsultowane z lekarzem. To, że zmiana na zdjęciu przypomina tę, którą ty masz wcale nie oznacza, że to ta sama dolegliwość. Może się bowiem okazać, że mamy do czynienia z czymś nieco bardziej groźnym dla naszego zdrowia, niż z włókniakami.


Z tego względu warto odwiedzić dermatologa. Jeśli lekarz uzna, że to właśnie włókniaki, wykorzystaj prosty sposób na pozbycie się ich.

Ocet jabłkowy na włókniaki

W internecie jest wiele poradników na usuwanie włókniaków domowymi sposobami. Możesz oczywiście udać się do specjalisty, który w kilka minut je usunie specjalistycznym sprzętem. Możesz jednak wypróbować sposób z octem jabłkowy.

Wystarczy, że nasączysz wacik octem jabłkowym i przyłożysz do włókniaka na ok. 1 minutę. Powtarzaj to 2 razy dziennie. Po kilku dniach zmiana zacznie ciemnieć, a po kilku tygodnia sama bezboleśnie odpadnie od skóry.

Stosował ktoś z Was ten sposób?