Wystaw pokrojoną cebulę za okno! Uciążliwy problem zniknie

Elżbieta

Dom

16.07.2019 18:11

Wystaw pokrojoną cebulę za okno! Uciążliwy problem zniknie

O wyjątkowych leczniczych właściwościach cebuli słyszał już każdy. Jest wyjątkowo zdrowym warzywem. Pomaga w walce z trądzikiem, chroni przed rakiem, wzmacnia organizm, to tylko kilka z długiej listy dobroczynnych właściwości.

Zdjęcie Co się stanie, gdy zastosujesz ten trik z cebulą? #1

Cebula jednak pomaga nie tylko w walce o zdrowie, czy znałeś ten triki z pokrojoną w plasterki i wystawioną za okno cebulę?

Tylko po co?

Na komary! Cebula ma wyjątkowo dużo substancji zapachowych, których te owady nie lubią.

To stary i sprawdzony sposób naszych babć, szczególnie pomocny o tej porze roku.

Jak to zrobić?

Wystarczy, że pokroisz cebulę w niewielkie plasterki i wyłożysz na talerzyku za oknem. Komary będą unikać Twojego mieszkania.

Jeśli zapach cebuli Ci nie przeszkadza, to możesz użyć tego triku w domu. Połóż talerzyk przy otwartym oknie bądź przy łóżku.

Cebula odstraszy nie tylko komary, inne insekty też za nią nie przepadają. Wybierając się na piknik bądź plażę, weź ze sobą przekrojoną cebulę i umieść na kocu.

Dieta bogata w czosnek i cebulę również zapewni Ci spokój od komarów, choć niestety ludzi też może odstraszyć zapachem.

Zdjęcie Co się stanie, gdy zastosujesz ten trik z cebulą? #2

Ocet równie dobry

Gdy nie masz w domu cebuli, za środek na komary może posłużyć też ocet, ma on równie mocny zapach, za którym owady nie przepadają. Nalej octu do miseczki bądź nasącz nim gąbkę i postaw na parapecie.

Cebula na ukąszenia

Kolejnym trikiem dotyczącym cebuli jest to, że potrafi ona łagodzić ukąszenia komarów. Związki siarki i olejki eteryczne zawarte w cebuli, zmniejszą uczucie swędu i bąbel po ukąszeniu. Zastosuj okład z plasterka warzywa na ugryzienie, trzymaj go 15 minut. Czynność tą możesz powtarzać w razie potrzeby.