Chłopiec sypał kwiaty podczas obchodów Bożego Ciała. Nie spodobało się to księdzu...

Chłopiec sypał kwiaty podczas obchodów Bożego Ciała. Nie spodobało się to księdzu...

Kilka dni temu, w czwartek, obchodziliśmy Boże Ciało. Głównym punktem tego święta jest eucharystyczna procesja, która przechodzi ulicami wielu polskich miast i wsi. Trasa jest udekorowana, a dziewczynki sypią płatki świeżych kwiatów na ulice. Dziewczynki, bo chłopcy w kościele mają “inną rolę”.

Zdjęcie Chłopiec sypał kwiaty podczas obchodów Bożego Ciała. Nie spodobało się to księdzu... #1

Tak przynajmniej twierdzi ksiądz Daniel Wachowiak i Krzysztof Bosak. Ale od początku.

Ksiądz Daniel Wachowiak, proboszcz parafii pod wezwaniem NMP Wniebowziętej w Piłce (woj. wielkopolskie), znany jest przede wszystkim ze swoich krytycznych wypowiedzi w stosunku do władz Poznania. Postanowił napisać na swoim Twitterze post, w którym opisał pewną sytuację, która go zirytowała. Wpis dotyczył faktu, że mały chłopiec sypał na ulicę kwiatki wraz z dziewczynkami:

"Do dziewczynek sypiących na procesji kwiatki, jedna z matek przyprowadziła swojego małego synka, dała mu koszyczek i chłopczyk rzucał kwiaty. Pozwólcie, że nie skomentuję" - napisał proboszcz na Twitterze.

Zdjęcie Chłopiec sypał kwiaty podczas obchodów Bożego Ciała. Nie spodobało się to księdzu... #2
Źródło:https://twitter.com/DanielWachowiak/status/1142656915891281920?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1142656915891281920&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FrEttpSXDw%2F

Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy. Wiele osób nie mogło zrozumieć, dlaczego proboszcz w ogóle zwrócił na to uwagę i co w tym złego. Głos w komentarzach zabrał między innymi ksiądz Grzegorz Kramer: “Ale co tu komentować? Że chłopak sypał kwiaty?”. "W czym problem?" - zadał pytanie Krzysztof Luft, były rzecznik KRRiT.

"I fajnie. Komuś to przeszkadza?" - napisała blogerka Kataryna. Doczekała się nawet odpowiedzi od Krzysztofa Bosaka, byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej i wiceprezesa Ruchu Narodowego. Odpowiedział:

“Tak. W Kościele role płciowe mają być różne a nie ujednolicone. Kościół to nie poligon doświadczalny dla lewicy”.

Co sądzicie o tej wymianie zdań? Czy zasady panujące w Kościele Katolickim powinny się zmienić? Czy może każdy członek tego ugrupowania bezwarunkowo powinien ich przestrzegać?

Zdjęcie Chłopiec sypał kwiaty podczas obchodów Bożego Ciała. Nie spodobało się to księdzu... #3
Źródło:https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1142722857618722816?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1142722857618722816&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FInoNT1zdL%2F

Agnieszka

Polecane