Lifestyle

Jak Holendrzy otwierają drzwi samochodowe? Powinniśmy się od nich uczyć!

Emila

April 29, 2019, 1:44 p.m.

Jak Holendrzy otwierają drzwi samochodowe? Powinniśmy się od nich uczyć!

Nie raz zdarza się, że wysiadamy z samochodu w pośpiechu, a więc nie zastanawiamy się nad rozglądaniem w każdą stronę. Okazuje się jednak, że przy tak prostej czynności w sekundę może dojść do poważnych konsekwencji. Poznaj holenderki styl otwierania samochodowych drzwi, aby uniknąć niechcianych problemów!

Zdjęcie Holenderski styl otwierania samochodowych drzwi – powinniśmy wprowadzić to w Polsce? #1

Jak robimy to w Polsce?

Polscy kierowcy mają w zwyczaju łapać za klamkę od samochodu, używając do tego najbliżej znajdującej się ręki. Proste, prawda? Taka metoda może doprowadzić jednak do wypadku, a o tym już nie zawsze pamiętamy.

Dookoła znajdują się nie tylko inne nadjeżdżające samochody, ale również rowerzyści, którzy poruszają się zaraz przy zaparkowanych samochodach. Wystarczy chwila nieuwagi i zbyt szybki ruch, aby nadjeżdżająca osoba wjechała w nasze drzwi od samochodu. Konsekwencje takiej sytuacji mogą być bardzo poważne.

Zdjęcie Holenderski styl otwierania samochodowych drzwi – powinniśmy wprowadzić to w Polsce? #2

Holenderski styl

W Holandii na każdym kroku znajdziemy osoby poruszające się na rowerze. Jest ich tyle samo, co samochodów. Rowery stanowią idealną opcję dla tych, którzy pragnął zwiedzić jak najwięcej pięknych miejsc. Taka też sytuacja sprawiła, że kierowcy mają inną metodę otwierania drzwi, aby nie doszło do tragedii.

Zdjęcie Holenderski styl otwierania samochodowych drzwi – powinniśmy wprowadzić to w Polsce? #3

Do opuszczenia samochodu używają ręki, która znajduje się dalej od drzwi. Sprawia to, że automatycznie wzrok kierujemy na drogę, gdzie może akurat nadjeżdżać rowerzysta.

Ta metoda nie dotyczy jedynie kierowców, a również pozostałych pasażerów, których drzwi znajdują się od strony ulicy.

Taka drobna rzecz pomoże uniknąć niejednego wypadku, który może okazać się tragiczny w skutkach. Warto zatem pamiętać o tej metodzie, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych.