Zarzucili Biedroniowi przemoc wobec matki! Opowiedział o traumatycznym dzieciństwie

Agnieszka
Newsy
21.04.2019 10:36
Zarzucili Biedroniowi przemoc wobec matki! Opowiedział o traumatycznym dzieciństwie

Robert Biedroń założył własną partię polityczną. Niedługo po tym, przeciwnicy polityczni prezydenta Słupska zaczęli grzebać w jego przeszłości, aby znaleźć kompromitujące fakty. Okazało się, że polityk rzekomo został oskarżony o przemoc wobec matki. Podobno miało to miejsce 20 lat temu.

Polityk odniósł się do oskarżeń

W odpowiedzi na te oskarżenia, Robert Biedroń postanowił opowiedzieć, jaka jest prawda.

“Chciałbym, żeby to wybrzmiało jak najmocniej: nigdy nie skrzywdziłem i nie skrzywdziłbym mojej mamy. Wszystkie przytaczane oskarżenia są nieprawdziwe.” - napisał na swoim Instagramie.

Strach przed ojcem

Robert Biedroń wspomniał w swoim wpisie również o tym, że zarówno on, jak i jego mama żyli w strachu przed ojcem. Jego ojciec był alkoholikiem, który znęcał się nad rodziną. Jak sam wspomina, jego życie przypominało piekło. Robert Biedroń wraz ze swoją mamą ma teraz drugie życie. Jak sam twierdzi, oboje przez lata starali się zapomnieć o traumatycznych doświadczeniach.

Prezydent Słupska zaznacza też, że pomimo tego, iż jest politykiem i ma twardą skórę, nie pozwoli sobie na to, aby jego mama i bliscy byli wciągani w politykę.

“Możemy konkurować, możemy się punktować i spierać, ale są granice, których się nie przekracza. Dlatego jestem w polityce - bo dzisiaj jest brudna, a ja chcę to zmienić.” - pisze na swoim Instagramie.

View this post on Instagram

Kochani, Jak pewnie słyszeliście, moja mama i ja padliśmy ofiarą okropnego ataku. Przykro mi, że muszę dziś zabrać głos w tej sprawie, ale najbardziej mi przykro dlatego, że z mamą musimy wracać do tych trudnych doświadczeń. Chciałbym, żeby to wybrzmiało jak najmocniej: nigdy nie skrzywdziłem i nie skrzywdziłbym mojej mamy. Wszystkie przytaczane oskarżenia są nieprawdziwe. To, jak wyglądała przeszłość mojej rodziny i jakie panowały w naszym domu warunki, wszyscy wiecie. To był dla nas dramatyczny czas, żyliśmy w strachu przed ojcem, który był uzależniony od alkoholu i regularnie stosował wobec nas przemoc. Z powodu mojego ojca, życie w naszym domu często przypominało piekło. Jesteśmy z mamą jednymi z wielu osób w Polsce, które doświadczyły czym jest przemoc domowa. Podobnie jak miliony ludzi w Polsce, przez lata robiliśmy wiele, by o tych doświadczeniach zapomnieć. Od tamtego czasu dostaliśmy z mamą drugie życie. Jeszcze jedną szansę, by odbudować naszą relację. Jestem politykiem i muszę mieć twardą skórę. Nigdy natomiast nie zaakceptuję sytuacji, w której moja mama, moi bliscy czy najbliżsi innych polityków będą wciągani w politykę. Możemy konkurować, możemy się punktować i spierać, ale są granice, których się nie przekracza. Dlatego jestem w polityce - bo dzisiaj jest brudna, a ja chcę to zmienić. . Wiem, że im wyższe sondaże dla Wiosny, tym więcej będzie tego typu ataków. Ale nie dam się złamać. Od wczoraj otrzymałem od Was mnóstwo słów wsparcia dla mamy i dla mnie. Dziękuję, że jesteście z nami. Bez Was byłoby nam dużo trudniej.

A post shared by Robert Biedroń✌️ (@robertbiedron) onNa ten emocjonalny wpis polityka zareagowało sporo znanych osób:

Hanna Lis:“Robercie, jesteś ogromną nadzieją dla ofiar przemocy domowej. Mów o tym, jak najwięcej. Niech to przestanie być tematem tabu. Niech wstydzą się ci, którzy mówią, żeby „prać brudy we własnym domu”.”

Andrzej Piaseczny:

“Zaczynają się bać. To dobry znak :)”

Jacek Poniedziałek:

“Robert glowa do gory. Kochamy Cie, ufamy, wierzymy. Allle-cos tam i do przodu!”
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną