Spotkasz go w przychodni i na Instagramie. Super lekarz z Polski podbija internet. Kim jest?

Emila

Lifestyle

March 30, 2019, 3:02 p.m.

Spotkasz go w przychodni i na Instagramie. Super lekarz z Polski podbija internet. Kim jest?

Od pewnego czasu internet nie służy jedynie do obserwowania pięknych zdjęć, ale stał się miejscem, gdzie każdy może dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Takim przykładem jest młody i sympatyczny doktor Wojciech Falęcki, który obecnie rozwija swoje umiejętności pod kątem ginekologii i położnictwa.

Instagram

Doktor jest absolwentem szkoły medycznej w Warszawie oraz ukończył fizjoterapię. W klinice Położnictwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dba o rehabilitację ciężarnych kobiet i w czasie połogu oraz prowadzi ich ciążę. Chcąc dzielić się swoją wiedzą i wskazówkami otworzył profil na Instagramie, gdzie obecnie obserwuje go ponad 85 tysięcy użytkowników.

W opisach przede wszystkim opowiada o nowoczesnych badaniach lub sprzętach dotyczących ciąży. Dzieli się przeróżnymi informacjami oraz odpowiada na pytania przyszłych mam. Często prowadzi również relację na żywo, gdzie każdy ma szansę zadać swoje pytanie, na które doktor z ogromną chęcią odpowiada.

W rozmowie z naTemat.pl zdradził, że bycie doktorem oraz prowadzenie tak rozbudowanego konta na Instagramie nie jest łatwe. Mężczyzna miesięcznie pracuje ponad 300 godzin, a w wolnej chwili sprawdza różne artykuły, z którymi następnie chce podzielić się ze swoimi obserwatorami.

Duża część moich obserwujących to moje pacjentki. Niesamowite prawda? Jeszcze kilka lat temu trudno byłoby w to uwierzyć, a dziś lekarz ma kontrakt ze swoimi podopiecznymi także na tej platformie – mówi w rozmowie.

Priorytety

Oczywiście należy zauważyć, że posty zawierają wiele emocji. Niektóre wywołują uśmiech na twarzy, a inne poruszają. Doktor wkłada wiele wysiłku, aby przygotować pomocne i jak najlepsze materiały dla swojej „widowni”. Nie traktuje tego jednak, jako swój priorytet. Wie doskonale, co jest dla niego najważniejsze, a Instagrama traktuje jedynie jako dodatek, który może pomóc nie tylko jego pacjentkom.

Moje statystyki w telefonie mówią mi, że trudno będzie włączyć się w kolejną aktywność, jak choćby blog. Zostaję przy instagramie. Motto - "skup się na jednej rzeczy i rób to dobrze" mnie przekonuje. Zresztą dla mnie to jest dodatek do pracy. Najważniejsze zawsze będą pacjentki i Klinika – wyjaśnia.

Życie prywatne

Na profilu doktora nie znajdziemy jedynie postów związanych z ciążą. Mężczyzna inspiruje również innych poprzez dzielenie się częścią swojego prywatnego życia. Udostępnia filmiki z gry na pianinie lub zdjęcia z gór, gdzie spędził, czas jeżdżąc na nartach.

Doktor Fałęcki z pewnością posiada w sobie wiele pasji i zamiłowania do swojego zawodu. Chętnie wychodzi naprzeciw swoim pacjentkom, a to z pewnością podoba się dużemu gronu ludzi.