Linomag - HIT z apteki za 7 złotych. Sprawdź jego szerokie zastosowanie.

Linomag - HIT z apteki za 7 złotych.  Sprawdź jego szerokie zastosowanie.

Linomag to lek ,który na pewno zna każda z nas. Najczęściej pierwszy raz spotykamy się z nią gdy w naszym życiu pojawia się maluszek. Używana jest głównie jako ochronna maść pod pieluszkę. Jednak szerokie spektrum działania maści pozwala nam na wykorzystanie jej na wiele innych sposobów.

Linomag to preparat o działaniu silnie natłuszczającym i chroniącym skórę przed utratą wody. Substancją czynną jest olej lniany z pierwszego tłoczenia, zawiera także lanolinę bezwodną i wazelinę białą. Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oleju lnianym należą do grupy witamy F. Biorą one udział w metabolizmie lipidów i są potrzebne do zachowania dobrego stanu naszej skóry, wspomagają także proces jej regeneracji. Wskazaniem do zastosowania jest najczęściej wyprysk, odparzenie, łuszczyca i przesuszenie skóry.

Zdjęcie Linomag - HIT z apteki za 7 złotych. Zobacz jego szerokie zastosowanie #1

Na dłonie, pięty, kolana i łokcie

Idealnie sprawdzi się na przesuszone miejsca na skórze. Każdej nas nawilżenie tych partii ciała sprawia największe trudności. Nałożenie grubszej warstwy linomagu na noc i zabezpieczenie folią spożywczą rozwiąże nasze problemy.

Zdjęcie Linomag - HIT z apteki za 7 złotych. Zobacz jego szerokie zastosowanie #2

Spękane usta

Linomag nawilża, ale także regeneruje, dlatego sprosta wymaganiom jakie stawiają przed nim spierzchnięte usta. Jego zdolność do znoszenia stanów zapalnych skóry, przyspieszy proces gojenia drobnych ranek, jakie pozostawia opryszczka czy zajady. Także jego ochronne właściwości znajdą tu zastosowanie, nasze usta często potrzebują wsparcia, głównie zimą.

Zdjęcie Linomag - HIT z apteki za 7 złotych. Zobacz jego szerokie zastosowanie #3

AZS

Skóra atopowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok. Znalezienie odpowiedniego preparatu do pielęgnacji nie należy tutaj do łatwych. Z powodzeniem osoby borykające się z tą chorobą mogą sięgać po linomag. Jego prosty skład, sprawia że musimy się martwić o nadmiar substancji które mogą nas podrażnić, uczulić czy zaostrzyć objawy. Zregeneruje skórę, nawilży przesuszone miejscowe zmiany, ukoi. Z powodzeniem możemy zastosować ją gdy występuje zaczerwienienie i swędzenie, gdyż nie powoduje pieczenia.

Ochrona zimą

Zimą szukamy preparatu który skutecznie ochroni skórę przed panującymi warunkami atmosferycznymi. Idealnym rozwiązaniem jest właśnie linomag. Możemy zastosować go u siebie jak i naszej pociechy. Zabezpieczy nawet najbardziej wrażliwą skórę przed działaniem mrozu i wiatru. W jego skład nie wchodzi woda, co jest bardzo ważne przy wyborze zimowego specyfiku.

Zdjęcie Linomag - HIT z apteki za 7 złotych. Zobacz jego szerokie zastosowanie #4

Miejsca intymne

Zanim sięgniemy po preparaty przeciwbakteryjne czy przeciwgrzybicze warto spróbować z tą maścią. Jeśli swędzenie, pieczenie będzie spowodowane niedostatecznym nawilżeniem błony śluzowej, na pewno nam pomoże. Również, kobiety na co dzień borykające się suchością miejsc intymnych, mogą śmiało po niego sięgać, jako preparat pielęgnacyjny do częstego stosowania. Wszelkiego rodzaju podrażnienia wywołane przez preparaty piorące, globulki dopochwowe, czopki doodbytnicze czy irygacje możemy załagodzić stosując linomag.

Po wizycie u kosmetyczki

Zależnie od tego jaki rodzaj zabiegu wykonywaliśmy w gabinecie kosmetologa możemy pokusić się o nałożenie linomagu. Podrażnienia powstałe wskutek depilacji woskiem czy laserem, po makijażu permanentnym, mikro-dermabrazji - zostaną złagodzone po zastosowaniu linomagu.

Zdjęcie Linomag - HIT z apteki za 7 złotych. Zobacz jego szerokie zastosowanie #5

Dla maluszka i jego mamy

Idealnie sprawdza się do leczenia wszystkich około pieluszkowych podrażnień. Regularnie stosowany nie dopuszcza do powstawania nowych. Jednak nie tylko nasza pociecha może skorzystać z jego łagodzących właściwości. Jeśli wskutek karmienia piersią nasze brodawki są zaczerwienione i bolące możemy nałożyć kojący kompres z linomagu. Pamiętajmy o zmyciu go przed kolejnym karmieniem!\

Zdjęcie Linomag - HIT z apteki za 7 złotych. Zobacz jego szerokie zastosowanie #6

Usuwanie tatuażu

Skutecznymi metodami usuwana niechcianego już tatuażu są laseroterapia, sporadycznie dermabrazja czy peeling chemiczny. Niezależnie od tego jaką metodą będziemy pozbywać się ozdoby naszego ciała, musimy skutecznie pielęgnować miejsce po wykonanym zabiegu. Miejsce powinno się smarować preparatem przyspieszającym gojenie i natłuszczającym – a więc linomag.

Do czego jeszcze może się przydać:

  • natłuszczenia skórek wokół paznokcia
  • pielęgnacji skóry po oparzeniu i odmrożeniu
  • regeneracji po niewielkim uszkodzeniu naskórka
  • nawilżania przesuszonej skóry twarzy (zamiast kremu, nie częściej jak raz w tygodniu, ze względu na ciężką konsystencję)

  • natłuszczania podrażnionej skóry wokół oczu
  • pielęgnacji skóry osób leżących
  • łagodzenia stanów zapalnych skór np. przy łuszczycy

A wy w jaki sposób wykorzystujecie potencjał linomagu?

Patrycja

Polecane