Kaczyńska skrytykowała Halloween, a Stuhr ma na to prostą odpowiedź – fani wybrali stronę!


                    Kaczyńska skrytykowała Halloween, a Stuhr ma na to prostą odpowiedź – fani wybrali stronę!
03Lis

Niedawno felieton Marty Kaczyńskiej wywołał wiele kontrowersji i dyskusji wśród ludzi. Mianowicie kobieta w swoim felietonie wypowiedziała się na temat Halloween i braku potrzeby obchodzenia tego święta. Wyraża niepokój z tym związany, a przede wszystkim wytyka, że to nie jest chrześcijańskie święto.

Z chrześcijańską tradycją nie ma to nic wspólnego, oswajaniu nieuchronności śmierci każdego z nas z pewnością także nie sprzyja. Najmłodszych, zwłaszcza tych wątłych psychicznie, nawet po najlepszej zabawie finalnie przeraża.

Zdjęcie Kaczyńska skrytykowała Halloween, a Stuhr ma na to prostą odpowiedź – fani wybrali stronę! #1
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marta_Kaczy%C5%84ska#/media/File:Marta_Kaczy%C5%84ska_(8720162085).jpg


Halloween staje się coraz popularniejsze w Polsce, a co roku można spotkać coraz to więcej przebranych dzieci zbierających cukierki. Dla Marty Kaczyńskiej, jak i duchownych, o których mówi w swoim felietonie, jest to zaproszenie dla złych dusz.

Pozornie niewinne zabawy stanowią według duchownych otwarcie na działanie złych mocy, a do egzorcystów zgłasza się podobno coraz więcej osób poszukujących pomocy dla swoich dzieci – twierdzi.

Wypowiedź Kaczyńskiej wywołała burzę w internecie. Ten temat skomentował również na swoim Facebooku aktor, Maciej Stuhr.

Kto wiedział, że Halloween ma de facto katolickie korzenie? - zapytał.

Zdjęcie Kaczyńska skrytykowała Halloween, a Stuhr ma na to prostą odpowiedź – fani wybrali stronę! #2
https://pl.wikipedia.org/wiki/Maciej_Stuhr#/media/File:2016_Woodstock_328_Maciej_Stuhr.jpg


W komentarzach roi się od opinii na ten temat i zdecydowana większość stanęła po stronie aktora. Okazuje się, że Halloween w Polsce też nie jest nowością, bo, jak komentuje jeden z obserwatorów, jego dziadek również uczestniczył w tym święcie, kiedy był jeszcze mały.

Żeby było zabawniej, to mój dziadek pamięta, jak jako dzieciak drążył dynie i wycinał jej oczy i zęby. 80 lat temu na wiosce na kresach wschodnich raczej nie mieli świąt zapożyczonych z USA.

Duża liczba osób zwróciła też uwagę, że Halloween jest odpowiednikiem naszych Dziadów, które przestały być obchodzone.

To przecież prawie nasze Dziady, stwory, upiory...nie chcecie jadła napoju, zostawcie nas w spokoju.... Teraz wola cukierki – dodaje jedna z obserwatorów.

Można stwierdzić, że każdy ma inny pogląd na sens obchodzenia Halloween, ale bez wątpienia jest to jeden z ulubionych świąt dzieci, które mogą uruchomić swoją wyobraźnię i przebrać się za różne postacie.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja