Problemy techniczne z najnowszymi iPhone'ami! Apple wyjaśnił przyczyny

Agnieszka
Newsy
02.10.2023 12:42
Problemy techniczne z najnowszymi iPhone'ami! Apple wyjaśnił przyczyny

We wrześniu bieżącego roku swojej premiery doczekała się najnowsza wersja iPhone'a. Miłośnicy tej marki z utęsknieniem czekali na nowe smartphony. Szybko jednak się okazało, że nowe iPhone'y zbyt szybko się nagrzewają.

To nie wina konstrukcji - twierdzą producenci

Firma z siedzibą w Cupertino w Kalifornii stwierdziła, że ​​iPhone 15 Pro i Pro Max nie przegrzewają się ze względu na konstrukcję.

Producenci informują, że nowe smartfony wyposażone są w obudowę, która skonstruowana jest tak, aby lepiej odprowadzać ciepło. Dodają, że poprzednie modele dominowały w stal nierdzewną, która miała mniejsze możliwości odprowadzania ciepła. 

Apple wyjaśnia techniczne problemy nowego iPhone’a

Po tym, jak pierwsze iPhone’y w najnowszej wersji trafiły do użytkowników, okazało się, że smartphony zbyt szybko się przegrzewają. Po niedługim czasie użytkowania urządzenia nagrzewały się do poziomu wskazującego na jakiś problemy techniczne.

Apple, firma produkująca iPhone’y szybko jednak wystosowała oświadczenie, w którym wskazała na problemy, które mogą być przyczyną zbyt szybkiego nagrzewania się urządzeń.

Co jest przyczyną problemów nowego iPhone’a?

Jako jedną z przyczyn wskazano błąd w oprogramowaniu IOS 17, który ma zostać rozwiązany w nadchodzącej aktualizacji.

Producenci iPhone’a wyjaśniają, że prawdopodobną przyczyną nagrzewania się urządzenia jest fakt, że w ciągu pierwszych kilku dni "po pierwszym skonfigurowaniu lub przywrócenia ustawień urządzenia” dochodzi do “zwiększonej aktywności w tle".

Apple dodaje, że problem mogą pogłębiać niedawno wprowadzone aktualizacje innych aplikacji, które dodatkowo mogą powodować przeciążenia systemu powodujące zbyt szybkie nagrzewanie się smartphona. 

Do aplikacji innych firm, które mają powodować problemy zaliczają się: Instagram, Uber i gra Asphalt 9. Instagram usunął już usterkę związaną ze swoją aplikacją 27 września. - informuje agencja prasowa Reuters. 

Firma Apple zapewnia też, że problem nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa i nie może powodować obrażeń, a także nie będzie mieć negatywnego wpływu na długoterminowe działanie telefonu.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną