Menopauza – ten etap ma wiele zalet! Poznaj je

Agnieszka

Zdrowie

July 21, 2018, 12:45 p.m.

Menopauza – ten etap ma wiele zalet! Poznaj je

Kobiety zazwyczaj boją się objawów menopauzy, które bardzo często są uciążliwe. Okres ten jednak ma kilka zalet, których powinnyśmy być świadome i w pełni z nich korzystać.

Zdjęcie Menopauza – ten etap ma wiele zalet! Poznaj je #1

Akceptacja

Przekwitanie skłania nas do zaakceptowania przemijania. Jeśli nie zmierzymy się z tym i nie zaakceptujemy tego faktu, prawdopodobnie nigdy nie będziemy żyć w harmonii sami ze sobą. O ile w młodości o tym nie myśli, to kiedy jesteśmy dojrzałe musimy w końcu stawić temu czoła. Kiedy już to zrozumiemy, zaczniemy żyć pełnią życia i z pogodą ducha, czego młodym ludziom często brakuje, ponieważ nie zdają sobie jeszcze sprawy z faktu, że wszystko przemija.

Czas dla ciała i ducha

Pierwsze objawy menopauzy zazwyczaj sprawiają, że bardziej skupiamy się na swoim ciele i emocjach. Jest to doskonała motywacja do zadbania o siebie. Wcześniej przecież nigdy nie było czasu – praca, dzieci, obowiązki. W okresie menopauzy natomiast nie mamy już wyboru – musimy się za siebie wziąć. Warto więc poświęcić trochę czasu na aktywność fizyczna, relaks, upiększające zabiegi i rozwój. Dzięki temu szybciej zaakceptujesz miejsce, w którym się znajdujesz, a objawy menopauzy będą łatwiejsze do zniesienia.

Zdjęcie Menopauza – ten etap ma wiele zalet! Poznaj je #2

Kontrola emocji

To, czego młodym ludziom często brakuje, to umiejętność kontrolowania swoich emocji oraz wpływania na nie. Hormony kobiet w okresie menopauzy zaczynają szaleć, co skutkuje ciągłymi zmianami nastroju i natłokiem różnych emocji. Z czasem jednak zaczynamy umieć je kontrolować i na nie wpływać. Nasza samoświadomość wzrasta, co ma realne przełożenie na nasze szczęście.

Mądrość

Dojrzałość jest czymś, z czego powinnaś być dumna najbardziej. Dojrzałość (nie starość) oznacza życiową mądrość i doświadczenie, które inni będą musieli dopiero zdobywać, często poprzez popełnianie błędów. Mądrość życiowa daje ci również niespotykany u młodych ludzi dystans do świata i innych ludzi. Dzięki temu jesteś po prostu szczęśliwsza. Warto również dzielić się własnym doświadczeniem z młodymi.