Starzenie się podczas menopauzy- sprawdź, jak z tym walczyć


                    Starzenie się podczas menopauzy- sprawdź, jak z tym walczyć
05Maj

Menopauza dopada każdą z nas. Jednym z jej objawów, którego nie jesteśmy w stanie uniknąć jest przyśpieszone starzenie się organizmu. Nie należy jednak tego bagatelizować- oprócz zdrowego odżywiania i medycznych specyfików istnieją też świetne naturalne sposoby, aby temu zaradzić.

Zdjęcie Starzenie się podczas menopauzy- sprawdź, jak z tym walczyć #1
shutterstock

Jednym z nich jest świetna, banalna w wykonaniu mieszanka, która pomoże w zachowaniu dobrej kondycji skóry.

Aby ją wykonać wystarczą:

- 100 ml oleju lnianego,

- 2 cytryny,

- 1 ząbek sprasowanego czosnku,

- 500 g płynnego miodu.

Przygotowujemy blender. Płuczemy cytryny pod bieżącą wodą. Jedną obieramy ze skórki, a drugą zostawiamy i kroimy w drobną kostkę. Wrzucamy wszystkie składniki do głębokiego naczynia i miksujemy do uzyskania gładkiej, jednolitej masy. Następnie zamykamy szczelnie w większym słoiku i przechowujemy w lodówce.

Zdjęcie Starzenie się podczas menopauzy- sprawdź, jak z tym walczyć #2
shutterstock

Należy spożywać jedną łyżkę stołową 3 razy dziennie, najlepiej 30 minut przed głównymi posiłkami. Na szczęście nie ma żadnych działań ubocznych, przez co bez problemu możemy spożywać to z lekami czy ziołami.

Dlaczego tak banalna mieszanka ma tak dobry wpływ na nasz organizm?

Preparat poprawia jędrność skóry, jakość włosów i paznokci. Oprócz tego dobroczynnie działa na wzrok. Kluczowe jest tutaj odpowiednie połączenie składników.

Mikstura zawiera bowiem kwasy tłuszczowe omega -3, -6 i -9, oraz przeciwutleniacze i bardzo dużą dawkę witaminy C i E. Czosnek i miód to połączenie, które znane jest jako naturalny antybiotyk. Te składniki mają właściwości bakteriobójcze i poprawiają odporność. Dodatkowo mają świetny wpływ na wątrobę, która odpowiada za ogólne funkcjonowanie organizmu.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja