Woda alkaliczna – jak zrobić ją w domu z prostych produktów?

Woda alkaliczna – jak zrobić ją w domu z prostych produktów?

Woda alkaliczna to doskonały sposób na odkwaszenie organizmu. Zakwaszenie organizmu wywołuje wiele nieprzyjemnych objawów, takich jak ból głowy, ból stawów, osłabienie, zniechęcenie, utrata blasku skóry i worki pod oczami.

Zdjęcie Woda alkaliczna – jak zrobić ją w domu z prostych produktów? #1

#Czym jest woda alkaliczna?

Woda alkaliczna to woda o pH wyższym niż 7,5. Oznacza to, że woda taka ma działanie zasadowe, skutecznie odkwaszające organizm. Taką wodę możemy kupić w butelkach, jednak najkorzystniej zrobić ją sememu w domu. Oto 3 proste sposoby.

Sposób 1

Do 2 litrów przegotowanej wody dodaj 1 pokrojoną w plastry cytrynę i 1 łyżkę soli himalajskiej. Podstaw wodę do lodówki na 12 godzin, a następnie pij przez cały dzień po kilka łyków.

Sposób 2

Do 1 szklanki przegotowanej wody dodaj pół łyżeczki sody oczyszczonej i dokładnie wymieszaj. Pij 1 szklankę dziennie.

Zdjęcie Woda alkaliczna – jak zrobić ją w domu z prostych produktów? #2

Sposób 3

Do 1 szklanki wody dodaj krople zasadowe. Krople zasadowe dostaniesz w aptece. Stosuj się do wskazówek umieszczonych w ulotce przez producenta.

Można również zaopatrzyć się w specjalny w dzbanek alkalizujący lub jonizujący wodę. Po przelaniu do niego wody z kranu staje się ona oczyszczona i zasadowa. Wiąże się to jednak z kosztem kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych.

#Woda alkaliczna powinna być zawsze pita na czczo. W przypadku sposobu numer 1 szklankę przygotowanej mikstury należy wypić na czczo, a resztę popijać w ciągu dnia. Taką kurację należy prowadzić przez ok. 2 tygodnie. Na czas kuracji warto również zrezygnować z produktów zakwaszających organizm, są to między innymi:

-Cukier

-Słodycze

-Mięso

-Kawa

-Herbata

-Alkohol

-Przetworzona żywność

Agnieszka

Polecane