Ćwiczysz i nie ma efektów? Być może kierujesz się tymi 5 poglądami

Ćwiczysz i nie ma efektów? Być może kierujesz się tymi 5 poglądami
14Wrz

Wiele kobiet ma problem z brakiem efektów pomimo częstych treningów. Przyczyną tego mogą być poniższe czynniki.


#Brzuszki = płaski brzuch

Wiele osób wciąż twierdzi, że dzięki robieniu brzuszków brzuch stanie się bardziej płaski. Nic bardziej mylnego. Brzuszki wzmacniają i kształtują mięśnie brzucha, jednak nie da się za ich pomocą spalić tłuszczu w tej partii ciała. Organizm pozbycia się tkanki tłuszczowej równomiernie, z każdej partii jednocześnie. Dlatego tak ważna jest dieta i ćwiczenia aerobowe oraz cardio.

Zdjęcie Ćwiczysz i nie ma efektów? Być może kierujesz się tymi 5 poglądami #1
fot. shutterstock


#Pora ćwiczeń

Jedni sądzą, że najlepiej jest ćwiczyć rano, inni, że wieczorem. W rzeczywistości ćwiczenia należy wykonywać w porze pomiędzy posiłkami. Nie należy po ciężkim dniu, wieczorem iść na siłownię, ponieważ nie dasz wtedy z siebie 100%.


#Brak bólu i zakwasów to brak rezultatu

Nie do końca tak jest. Ból podczas wykonywania ćwiczenia może oznaczać kontuzję. A jeśli po ciężkim treningu nie masz zakwasów to znak, że mięśnie regenerują się bardzo szybko.

Zdjęcie Ćwiczysz i nie ma efektów? Być może kierujesz się tymi 5 poglądami #2
fot. shutterstock


#Ćwiczenia z ciężarkami zrobią ze mnie babo-chłopa

Nic bardziej mylnego. Kobiece ciało nie ma możliwości do tak szybkiego i dużego wzrostu masy mięśniowej, jakie ma męskie ciało. Dlatego ćwiczenia z obciążeniem nie sprawią, że kobieta będzie napakowana. Natomiast dzięki takim ćwiczeniom ciało nabierze pięknych kształtów i będzie jędrne.


#Brak posiłku po ćwiczeniach

Jeśli nie zjesz nic po treningu cały wysiłek pójdzie na marne. Mięśnie potrzebują białka i węglowodanów do regeneracji. Dlatego po treningu najlepiej unikać tłuszczu i spożyć posiłek węglowodanowo-białkowy.


Zdjęcie Ćwiczysz i nie ma efektów? Być może kierujesz się tymi 5 poglądami #3
fot. shutterstock

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja