Czego NIE jedzą dietetycy? Zrezygnuj z tych 5 produktów


                    Czego NIE jedzą dietetycy? Zrezygnuj z tych 5 produktów
22Paź

Istnieje wiele różnych diet, jednak większość dietetyków jest zgodna co do kwestii tego, że w pierwszej kolejności powinniśmy wyłączyć z diety najbardziej szkodliwe produkty. Nie chodzi jedynie o ładniejszą sylwetkę, ale przede wszystkim o zdrowie. Czego nie powinniśmy jeść?

Hot-dog

Zdjęcie Czego NIE jedzą dietetycy? Zrezygnuj z tych 5 produktów #1

Choć hot-dogi kojarzą nam się pozytywnie z wakacjami, festiwalami i imprezami na świeżym powietrzu, powinniśmy pozbyć się tego sentymentu. Ta przekąska znajduje się na liście najbardziej niezdrowych i bezwartościowych produktów. Biała bułka i parówka z wysoko przetworzonego mięsa oddzielanego mechanicznie, z dziwnymi sosami to najgorsze połączenie.

Jogurty owocowe


Jogurty naturalne są bardzo zdrowe. Jedna będąc w sklepie warto porównać sobie skład jogurtu naturalnego oraz owocowego. Okaże się, że ten drugi zawiera nieporównywalnie więcej sztucznie dodanego cukru oraz konserwantów, a z owocami nie ma on wiele wspólnego.

Pączki, drożdżówki

Masowo produkowane pączki, drożdżówki i inne słodkie wypieki zazwyczaj zrobione są z białej mąki rafinowanej, która ma bardzo wysoki indeks glikemiczny. Oznacza to, że doprowadza do wielkiego skoku cukru we krwi, co jest bardzo niekorzystne. Oprócz tego, takie wypieki zawierają bardzo dużo cukru oraz są smażone w głębokim, starym, słabej jakości tłuszczu.

Zdjęcie Czego NIE jedzą dietetycy? Zrezygnuj z tych 5 produktów #2

Masło orzechowe z dodatkiem oleju palmowego

Masło orzechowe często znajduje się na liście produktów dozwolonych na diecie odchudzającej. Należy jednak dokładnie czytać etykiety. Wielu producentów dodaje do masła olej palmowy (wyjątkowo szkodliwy), cukier i inne niezdrowe substancje. Dobre masło orzechowe zawiera jedynie orzechy i ewentualnie dodatek soli.

Kolorowe napoje

Najbardziej zdradliwe okazują się być również kolorowe napoje gazowane – wszystkie. Jest to po prostu woda z ogromną ilością cukru, sztucznych barwników, aromatów i konserwantów. Kiedy chce nam się pić zazwyczaj nie robimy tylko łyka, ale wypijamy całą puszkę napoju, a w niej znajduje się więcej cukru niż powinniśmy spożyć w ciągu całego dnia.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja