Jak zmniejszyć żołądek bez operacji i skuteczniej się odchudzać?

Jak zmniejszyć żołądek bez operacji i skuteczniej się odchudzać?

Rozmiar naszego żołądka wcale nie zależy od naszej wagi. Żołądek rozszerza się i kurczy pod wpływem ilości jedzenie. Rozmiar żołądka jest skutkiem nawyków żywieniowych: tego jak, kiedy i ile jemy.

Kiedy jemy nasz układ nerwowy wysyła sygnał, który każe żołądkowi zwiększyć swoją objętość. Kiedy jemy zbyt szybko i zbyt dużo sygnał o tym, że żołądek jest już pełny trafia do mózgu zbyt późno. Innymi słowy – jesteśmy już pełni i nasyceni, ale nasz mózg jeszcze o tym nie wie, dlatego nadaj odczuwamy głód.

Zdjęcie Jak zmniejszyć żołądek bez operacji i skuteczniej się odchudzać? #1

Zbyt szybkie jedzenie sprawia więc, że nasz żołądek rozszerza się jeszcze bardziej, a kiedy trwa to przez długi czas niechętnie wraca do normalnych rozmiarów. Staje się więc coraz większy, a im większy żołądek, tym trudniej go zapełnić i pozbyć się głodu.

Co więc zrobić, aby nasz żołądek się zmniejszył?

#Płynna dieta raz w tygodniu

Przez jeden dzień w tygodniu należy spożywać tylko płynne, ale odżywcze jedzenie: zupy, koktajle białkowe, świeżo wyciskane soki, jogurty, maślanki. Płyny należy podzielić na 5-6 porcji i spożywać je w równych odstępach czasowych.

POZNAJ PRZEPIS NA PYSZNY ZIELONY KOKTAJL

Zdjęcie Jak zmniejszyć żołądek bez operacji i skuteczniej się odchudzać? #2

#Jedz małe porcje

Żołądek przeciętnej osoby ma wielkość jej dwóch pięści. Staraj się jeść porcje o takiej wielkości. Jedz często – 4-5 posiłków dziennie.

#Jedz powoli

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, im szybciej jemy, tym więcej zjemy. Staraj się jeść powoli i dokładnie przeżuwaj każdy kęs. Dzięki temu szybciej odczujesz sytość.

#Jedz więcej błonnika

Błonnik jest bardzo ważnym składnikiem diety. Możesz dosypywać go do koktajli i innych potraw. Wystarczy kupić czysty błonnik w aptece lub w sklepie ze zdrową żywnością. Pamiętaj, aby zawsze spożywając błonnik popić potrawę szklanką wody, dzięki temu unikniesz wzdęć.

Zdjęcie Jak zmniejszyć żołądek bez operacji i skuteczniej się odchudzać? #3

true

Polecane