Wsadziła cebule do rajstop? Sprawdź 10 trików jak zachować świeżość warzyw


                    Wsadziła cebule do rajstop? Sprawdź 10 trików jak zachować świeżość warzyw
03Gru

Jeśli też denerwuje cię fakt, że po zakupach warzywa i owoce szybko się psują i trzeba je wyrzucić – poznaj poniższe triki. Dzięki nim pieczywo, warzywa i owoce będą świeże o wiele dłużej.

Cebula

Cebula, tak jak ziemniaki, powinna być przechowywana w suchym i zacienionym miejscu. Dobrym sposobem jest umieszczenie cebul w rajstopach. Dzięki temu będą one miały ciągły dostęp do świeżego powietrza, a jednocześnie unikniesz nadmiaru wilgoci.

Chleb

Chleb należy przechowywać w papierowych woreczkach (mogą być te, w których kupujesz chleb). Do chlebaka warto również włożyć ćwiartkę jabłka. Dzięki temu chleb będzie pobierał z jabłka wilgoć, co opóźni jego wysychanie.

Zdjęcie Wsadziła cebule do rajstop? Sprawdź 10 trików jak zachować świeżość warzyw #1

Awokado

Jeśli potrzebujesz tylko połowy awokado, a nie chcesz, aby niewykorzystana połówka się szybko zepsuła – skrop ją cytryną i umieść w plastikowym pojemniku. Dzięki temu dłużej zachowa świeżość.

Banany

Owiń łodygi bananów foliowym woreczkiem. Dzięki temu dłużej pozostaną jędrne i świeże.

Zdjęcie Wsadziła cebule do rajstop? Sprawdź 10 trików jak zachować świeżość warzyw #2

Seler i brokuły

Owiń warzywa papierowym ręcznikiem. Dzięki temu wilgoć z warzyw przejdzie do papieru i nie spowoduje powstawania pleśni. Seler i brokuły przechowuj w lodówce.

Ziemniaki

Pozieleniałe ziemniaki i takie, które kiełkują nie są zdrowe. Warto więc umieścić w ziemniakach pół jabłka. Etylen zawarty w jabłku sprawi, że ziemniaki nie będą zwiotczałe i zachowają świeżość na dłużej.

Sałata

Największym wrogiem świeżości sałaty jest wilgoć. Umieść w pudełku plastikowym papierowy ręcznik i wyłóż na niego sałatę. Papier wchłonie wilgoć, a sałata dłużej będzie chrupiąca.

Pomidory

Najważniejsze – nie przechowuj pomidorów w lodówce. To psuje ich smak i konsystencję. Pomidory nie przepadają za zimnem. Pamiętaj też o tym, aby przechowywać pomidory łodygą go góry – dłużej będą soczyste i świeże.

Zdjęcie Wsadziła cebule do rajstop? Sprawdź 10 trików jak zachować świeżość warzyw #3

Zioła

Świeże zioła umieść w szklance z wodą w taki sposób, aby łodygi były w wodzie. Przykryj całość folią spożywczą i gotowe. Dzięki temu zioła nie zwiędną tak szybko.

Przechowywanie truskawek

Zalej truskawki roztworem octu i wody w proporcji 1:10. Taka mieszanka zabije wszystkie zarodniki pleśni i oczyści owoce. Dzięki temu będą one świeże o wiele dłużej. Następnie wypłucz owoce pod czystą wodą, osusz i przechowuj w lodówce.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja