Jak schudnąć bez wysiłku? Dodaj MASŁO do KAWY! Metoda stosowana od setek lat!

Jak schudnąć bez wysiłku? Dodaj MASŁO do KAWY! Metoda stosowana od setek lat!

Każda z nas zaczyna dzień od kawy. Pijemy czarną lub z mlekiem, z dodatkiem cukru lub bez, czasami pokusimy się dodanie cynamonu. Kawa z masłem brzmi niecodziennie i niezbyt smacznie, więc pewnie tego nie próbowałyście. A szkoda! Małymi kroczkami zbliża się lato i już zaczynamy się rozglądać za dietą cud. Tymczasem wystarczy, że nasz dzień będziemy zaczynały od kawy z masłem!

Dodawanie masła do kawy to nie żadna nowinka, wbrew w temu co myślimy. Sposób ten od lat praktykowany jest w ojczyźnie kawy, czyli Etiopii, gdzie poza masłem do kawy dodaje się sól. W Tybecie natomiast popija się herbatę z dodatkiem masła soli i mleka.

Zdjęcie Jak schudnąć bez wysiłku? Dodaj MASŁO do KAWY! #1

Jakie właściwości ma ten specyfik

Odchudzające oczywiście! Kofeina ma silne właściwości pobudzające i zapewnia odpowiednią dawkę energii na cały dzień. Wypijana z dodatkiem klarowanego masła świetnie wpływa na procesy przemiany materii i redukcje tkanki tłuszczowej. Oszukani poranną dawką tłuszczu, nie odczuwamy głodu, a uczucie sytości towarzyszyć nam może przez dłuższy czas.

Bulletproof Coffee, bo taka nazwa zapoczątkowała innowacyjną metodę odchudzania została stworzona przez Davy Asprey. Dave twierdzi, że to pierwszy krok na drodze do skutecznego odchudzania. W ten sposób unikamy towarzyszącego nam nieustannie, podczas diet odchudzających głodu, wahań nastroju i nagłego spadku energii. Ponadto wspomaga pracę mózgu.

Kawa rekomendowana jest zamiast śniadania. Przepis na nią jest prosty.

W dwóch filiżankach, wysokiej jakości kawy, rozpuszczamy 2 łyżki niesolonego, naturalnego masła i 1 łyżeczkę oleju MCT (tłuszcz kokosowy lub palmowy)

Taki początek dnia na pewno docenią osoby które bez śniadania wychodzą do pracy czy szkoły. Działanie pobudzające będzie dwukrotnie większe, gdyż zapewniamy organizmowi i kofeinę i tłuszcz. Również wysoka wartość odżywcza jest tu niewątpliwie atutem. Masło jest źródłem witamin rozpuszczalnych w tłuszczach takich jak A, D,E i K. Kwasy tłuszczowe, które znajdują się w maśle korzystnie wpływają na funkcjonowanie naszego układu nerwowego, zmniejszają stany zapalne, poprawiają pracę jelit.

Zdjęcie Jak schudnąć bez wysiłku? Dodaj MASŁO do KAWY! #2

W Etiopii, skąd pochodzi kawa częstym powiedzeniem jest: "jeśli masz zmartwienie – napij się kawy, jeśli masz powód do radości – napij się kawy, jeśli jesteś zmęczony – napij się kawy."

Od siebie dodamy, że jeśli chcesz schudnąć - napij się kawy.

Więc ... napijmy się kawy!

 https://blog.bulletproof.com/how-to-make-your-coffee-bulletproof-and-your-morning-too/
Krzysztof

Polecane