5 niewłaściwych powodów, przez które boisz się latać samolotem

Justyna

Newsy

13.06.2017 11:32

5 niewłaściwych powodów, przez które boisz się latać samolotem

Czy wiesz, że latanie jest 200 razy bardziej bezpieczne od jazdy samochodem? Mimo to 2 osoby na 3 boją się latać. Przed podróżą w przestworzach odczuwają niepokój, mają ściśnięty żołądek, a niekiedy wpadają w panikę. Poznaj 5 powodów, przez które boisz się latać samolotem, a które łatwo podważyć. Może dzięki nim, będzie Ci się przyjemniej podróżowało.

#1. Turbulencje
Turbulencje to normalna sprawa w powietrzu. Pamiętaj, że nowoczesne samoloty są zbudowane tak, aby radzić sobie z większymi turbulencjami. Samolotowi nie grozi z ich powodu jakieś zniszczenie, czy awaria. Myśl o nich raczej, jak o wstrząsach na drodze.

#2. Problemy z pogodą
Wszystkie nowoczesne samoloty są wytrzymałe na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, błyskawice, czy wichura. Piloci na wszelki wypadek oblatują lub przelatują nad złą pogodą. Mają sprzęt, który ostrzega ich o takich miejscach, aby mogli zareagować i aby lot był gładki.

#3. Ktoś otworzy drzwi
Oczami wyobraźni widzisz jakiegoś szaleńca, który otwiera drzwi w samolocie? Może uspokoi Cię informacja, że podczas lotu otwarcie drzwi w kabinie jest niemożliwe ze względu na mechanizmy bezpieczeństwa, ale i z powodu praw fizyki. Podczas lotu drzwi dociska 1 tona nacisku. To około 5 zapaśników sumo. Nie ma mowy, by ktoś otworzył drzwi.

#4. Problemy techniczne
Nie ufasz maszynom. Wiesz, że rzeczy się psują. Może przekonujący będzie fakt, że na każdą godzinę lotu nowoczesny samolot przechodzi 11 godzin konserwacji.

#5. Statystyki
Istnieje 1 szansa 11 milionów, że akurat samolot, którym lecisz przytrafi się jakiś wypadek. Masz więc 98 procent szans na przetrwanie podróży samolotem. Aby zginąć w katastrofie lotniczej, musiałabyś latać średnio raz dziennie przez 22 tysiące lat. Masz więc 11 milionów powodów, by być spokojnym podczas następnego lotu.

Teraz możesz czuć się bezpieczniej. Miłej podróży!

Zdjęcie 5 niewłaściwych powodów, przez które boisz się latać samolotem #1
Fot. shuterstock.com

Źródło: https://web.facebook.com/Docenia%C4%87-372180069636081