Zrezygnuj z tych produktów jeśli chcesz uniknąć oponki na brzuchu!

Zrezygnuj z tych produktów jeśli chcesz uniknąć oponki na brzuchu!
24Gru

Osoby, które się odchudzają doskonale wiedzą, że najtrudniej jest zgubić tłuszcz z brzucha. To właśnie tam gromadzi się on najszybciej i zostaje na długo. Dzisiaj przedstawiamy listę produktów, których należy unikać, jeśli chcemy zachować płaski brzuch.

Zdjęcie Zrezygnuj z tych produktów jeśli chcesz uniknąć oponki na brzuchu! #1

1. Piwo.

Piwo jest dość kaloryczne, ale nie tylko o kalorie tu chodzi. Picie piwa bardzo pobudza apetyt, mamy wtedy ochotę szczególnie na te najbardziej kaloryczne przekąski i po nie sięgamy.

2. Sól.

Nadmiar soli przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie. To prowadzi do znacznego zwiększenia obwodu pasa - nie jest to jednak tłuszcz, a woda.

3. Majonez.

Niby zwykły dodatek do dań, jednak składa się on w 80% z tłuszczu i jest niezwykle kaloryczny. Zamiast niego dodaj, na przykład do sałatek, jogurtu naturalnego.

4. Przekąski smażone na głębokim tłuszczu.

Smażenie na głębokim tłuszczu sprawia, że produkty pochłaniają dużą jego ilość. Warto więc upiec frytki, chipsy i inne przekąski.

5. Unikaj produktów ciężkostrawnych i wzdymających.

Przyczyniają się one do zwiększenia obwodu brzucha ze względu na to, że żołądek i jelita nabrzmiewają oraz wypełniają się gazami.

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja