Jak PRAWIDŁOWO korzystać z sauny?

Krzysztof
Uroda
28.09.2015 11:07
Jak PRAWIDŁOWO korzystać z sauny?

Jak korzystać z sauny?

Korzystanie z sauny ma bardzo dobroczynny wpływ na nasz organizm oraz samopoczucie. Dzięki niej zwiększamy odporność organizmu, oczyszczamy skórę ze złuszczonego naskórka, poprawiamy krążenie krwi i działanie układu oddechowego, wpływamy na zwiększenie siły mięśni oraz wspomagamy termoregulację organizmu.

Stosowanie sauny w odpowiedni i racjonalny sposób z całą pewnością przyniesie nam wiele profitów.

Zdjęcie Jak PRAWIDŁOWO korzystać z sauny? #1

Kąpiel w saunie powinna być zabiegiem odprężającym, dlatego najlepszą porą na nią jest późne popołudnie lub wieczór. Zanim wejdziesz do kabiny sauny, weź prysznic i wytrzyj się do sucha. Bez tego zabieg kąpieli w saunie nie przyniesie pożądanych efektów. Do sauny powinno się wchodzić nago, ponieważ kostium kąpielowy lub mokry ręcznik mogą spowodować odparzenia. Jednak jeśli czujesz się niekomfortowo, dopuszczalne jest skorzystanie z suchego ręcznika. Weź jednak pod uwagę, że nie osiągniesz takich efektów, jakie powinnaś, ponieważ będzie naruszony proces, w trakcie którego Twój organizm będzie wymieniał ciepło.

Zdjęcie Jak PRAWIDŁOWO korzystać z sauny? #2

Poza sauną zostaw wszelką biżuterię i ozdoby przylegające do skóry. One również mogą narazić Cię na poparzenia. Maksymalny jednorazowy seans w saunie nie powinien przekraczać 12 minut. Między seansami nie pij żadnych napojów – zrób to dopiero po zakończeniu całej kąpieli.

Jeśli zdarzy się, że podczas wizyty w saunie poczujesz się słabo, nie ryzykuj. Natychmiast wyjdź z pomieszczenia i wstrzymaj się przed następnym wejściem do niego do czasu aż poczujesz się dobrze. Nie ryzykuj swoim zdrowiem. Aby wizyta w saunie była owocna, musisz przestrzegać pewnych reguł. Inaczej możesz zadziałać na szkodę swojego organizmu.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną