Składniki
-
2-3 żółte papryki
-
sałata lodowa
-
1 łyżeczka słodkiej papryki
-
1 łyżka oliwy z oliwek
-
4 łyżki jogurtu naturalnego
-
1/2 łyżeczki mielonej gałki muszkatołowej
-
2 ząbki czosnku
-
1 łyżka soku z cytryny
-
sól i sól grubo mielona
-
nać pietruszki
Przepis
- papryki myjemy, usuwamy gniazda nasienne i kroimy w paski grubości około 0,5cm i przekładamy do miseczki
- na paprykę wylewamy oliwę z oliwek oraz posypujemy ją słodką papryką w proszku - całość dokładnie mieszamy by wszystkie paski były pokryte mieszanką oliwy ze słodką papryką
- rozgrzewamy piekarnik do 180 stopni, paprykę wykładamy na papier do pieczenia starając się ją równomiernie rozłożyć i pieczemy przez 25 minut
- w międzyczasie kroimy bardzo drobno sałatę lodową oraz przygotowujemy dip czosnkowy
- czosnek przeciskamy przez praskę, dodajemy jogurt, sok z cytryny, gałkę muszkatołową i solimy do smaku
- papryki w piekarniku obracamy, zwiększamy temperaturę do 250 stopni i pieczemy jeszcze maksymalnie 5-7 minut obserwując czy się nie przypalają
- na talerzu/półmisku wykładamy pokrojoną sałatę lodową, układamy na niej upieczoną paprykę, następnie polewamy dipem czosnkowym, posypujemy drobno posiekaną nacią pietruszki i opruszamy grubo mieloną solą