Składniki
-
1 polędwiczka wieprzowa
-
200g ryżu
-
1 mango
-
świeża kolendra
-
1 limonka
-
1 łyżka mąki ziemniaczanej
-
1 łyżka startego imbiru
-
1 szklanka soku pomarańczowego
-
2 łyżki soku z cytryny
-
1/4 szklanki białego wina
-
2 łyżki dżemu morelowego
-
1/2 łyżeczka ostrej papryki w proszku
-
1 łyżka miodu
-
4 suszone morele i 4 suszone daktyle
Przepis
- dzień wcześniej polędwiczkę doprawiamy solą, pieprzem i zostawiamy na noc w lodówce w ostudzonej marynacie
- marynatę przygotowujemy z obranego i startego imbiru, soku pomarańczowego, soku z cytryny, wina, dżemu, ostrej papryki, miodu i pokrojonych, suszonych owoców - całość mieszamy i zagotowujemy
- mięso wyciągamy z marynaty, a marynatę zachowujemy
- na rozgrzanej patelni z łyżką oliwy obsmażamy polędwicę na złoty kolor, a następnie dajemy ją do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika na 15 minut
- po upieczeniu wyciągamy na talerz i po 5 minutach kroimy na plastry 1,5-2 cm
- marynatę wlewamy na patelnię po smażonej polędwiczce i gotujemy przez około 10 minut, a w razie potrzeby zagęszczamy mąką ziemniaczaną
- polędwiczkę układamy na ugotowanym ryżu, układamy na niej pokrojone mango i skrapiamy sokiem z połowy limonki, polewamy sosem i posypujemy listkami kolendry