Składniki
-
sałata lodowa
-
kilka rzodkiewek
-
2 łodyżki selera naciowego
-
2 pomidory
-
połowa papryki czerwonej
-
dużo szczypiorku
-
kawałek pora
-
garść świeżej bazylii
-
łyżka czarnego sezamu
-
1 łyżka kukurydzy
-
majonez (użyłam kieleckiego)
-
sól, pieprz
Przepis
Sałatę kroimy i układamy na półmisku. Następnie rozrzucamy kukurydzę, posiekany por, pokrojone rzodkiewki i pomidora. Dodajemy pokrojoną paprykę i szczypior. Posypujemy odrobiną soli i pieprzu. Polewamy majonezem i posypujemy czarnym sezamem oraz posiekaną bazylią (3-4 listki wystarczą). Podajemy z kromkami chleba, bagietką i pyszną herbatą.