Jak Przygotować Dziecko na Nadchodzącą Zimę? - Porady na Jesienne Ochłodzenie!

Martyna
Dziecko
24.10.2023 19:08
Jak Przygotować Dziecko na Nadchodzącą Zimę?  - Porady na Jesienne Ochłodzenie!

Jesień w tym roku obdarowała nas ciepłem i słonecznymi dniami, ale nie możemy zapominać, że zima tuż za rogiem. To idealny moment, aby zadbać o zimową garderobę i pościel dla dzieci, zanim mróz nas zaskoczy. Oto, jak się przygotować na nadchodzącą zimę.

Nadciąga ochłodzenie

Synoptycy ostrzegają - ochłodzenie jest już blisko. To tzw. Bestia ze wschodu, czyli wyż który nadciąga z Rosji do Europy, przynosząc ze sobą mróz i opady śniegu. Zwykle utrzymuje się przez 10-14 dni, więc warto być przygotowanym.

Zmiana pór roku oznacza również konieczność przygotowania samochodu na zimę. Należy:

  • wymienić opony na zimowe
  • sprawdzić płyn do spryskiwaczy
  • zrobić przegląd pojazdu,

aby upewnić się, że jest gotowy na trudniejsze warunki drogowe.

Zakupy na Zimę

Warto uzupełnić garderobę dziecięcą i zaopatrzyć ją o ciepłe ubrania i obuwie na zimę. Przeszukajmy serwisy sprzedażowe, takie jak Vinted czy OLX, aby znaleźć korzystne okazje. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na zakupy do sklepów czy online, teraz jest idealny moment na znalezienie dobrych ofert.

Ubieranie dziecka zimą to sztuka. Pamiętajmy, żeby kierować się warunkami pogodowymi, a nie tylko datą na kalendarzu. Dla niemowląt na przykład wystarczy jedna warstwa ubrań więcej niż dla dorosłego. Jednak należy pamiętać, że w wózku dziecko będzie cieplej, dlatego warto używać lekkiego kocyka. Dla starszych dzieci również ubierajmy je zgodnie z warunkami pogodowymi i reakcjami maluchów na zimno.

Rozsądne Ubieranie Przedszkolaków

Dzieci, które już biegają na zewnątrz, mogą mieć na sobie jedną warstwę ubrań mniej niż dorośli. Warto ubierać przedszkolaków na cebulkę, aby łatwo dostosować ilość ubrań do ich komfortu termicznego. W mroźne dni pamiętajmy o ochronie skóry dziecka przed zimnem i wiatrem. Używajmy kremów ochronnych i zakładajmy rękawiczki na dłonie maluchów.

Unikajmy również przegrzewania dzieci, ponieważ może to zaszkodzić ich zdrowiu. Dzieci hartowane są bardziej od tych, które są przegrzewane. Zawsze sprawdzajmy temperaturę dziecka na karku, a nie rękach czy nogach.

Wymiana Pościeli

Wraz z nadejściem zimy, możemy zastanowić się nad wymianą pościeli na cieplejszą. Jednak w większości domów temperatury w pomieszczeniach są na tyle wyższe, że nie jest to konieczne. Wystarczy zakładać dziecku ciepłe piżamki i zapewnić odpowiednią warstwę ciepłego koca. Ograniczajmy stosowanie kołder z materiałów syntetycznych, aby zapobiec przegrzewaniu.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną