Twoje dziecko ma te zabawki? Znana sieć sklepów apeluje o ich zwrot!

Justyna
Newsy
15.09.2023 20:49
Twoje dziecko ma te zabawki? Znana sieć sklepów apeluje o ich zwrot!

Bezpieczeństwo dzieci zawsze jest priorytetem dla rodziców i opiekunów. Dlatego też informacje o wycofaniu produktów dla najmłodszych ze sklepów zawsze budzą zainteresowanie i troskę. Ostatnio znana sieć sklepów postanowiła podjąć kroki w celu ochrony dzieci, wycofując z rynku dwa produkty dedykowane najmłodszym. Dlaczego firma podjęła tę decyzję i co rodzice oraz opiekunowie powinni wiedzieć na ten temat?

Zagrożenie dla najmłodszych

Pierwszym z produktów, które zostały wycofane ze sklepów Pepco, są „Kredy do włosów z tatuażami" oznaczone PLU 340688. Co skłoniło znaną sieć sklepów do podjęcia takiej decyzji? W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że ten produkt nie spełnia wymagań europejskiego rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 dotyczącego produktów kosmetycznych. W kredach do włosów wykryto niedozwolone barwniki, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia dzieci.

Zdjęcie Twoje dziecko miało te zabawki? Znana sieć sklepów apeluje o ich zwrot! #1
Źródło: https://pepco.pl/wycofane_produkty/plu-340688-kreda-do-wlosow-z-tatuazami/

Niedozwolone barwniki mogą zawierać substancje, które wywołują reakcje alergiczne lub podrażnienia skóry u dzieci. Dla najmłodszych, których skóra jest delikatna i wrażliwa, kontakt z takimi substancjami może być szczególnie niebezpieczny. Dlatego też niezwłocznie podjęto decyzję o wycofaniu wspomnianych kred.

Drugim produktem, który został wycofany, jest „Grzechotka niemowlęca krówka" oznaczona PLU 345236. Dlaczego ta urocza zabawka trafiła na listę wycofanych produktów? Badania wykazały, że nie jest ona zgodna z wymaganiami europejskiej normy zabawkowej EN 71-1:2014+A1:2018. Produkt ten stwarza ryzyko udławienia ze względu na możliwość oderwania się małych części, co stanowi potencjalne zagrożenie dla najmłodszych dzieci.

Zdjęcie Twoje dziecko miało te zabawki? Znana sieć sklepów apeluje o ich zwrot! #2
Źródło: https://pepco.pl/wycofane_produkty/plu-345236-grzechotka-niemowleca-krowka/

Jakie kroki należy podjąć?

Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem i masz w domu którekolwiek z tych produktów, Pepco apeluje o ich zwrot. Co ważne, nie musisz posiadać paragonu, a pełna kwota za ich zakup trafi z powrotem do Ciebie. Warto również podkreślić, że możesz to zrobić w dowolnym sklepie sieci.

Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem, dlatego informacje o wycofaniu produktów dla najmłodszych zawsze budzą duże zainteresowanie. Znana sieć sklepów podjęła odpowiednie kroki w celu ochrony dzieci, wycofując te dwa produkty ze swoich sklepów. Dla rodziców i opiekunów to ważna informacja, która powinna skłonić do zwrotu tych zabawek w celu zapewnienia bezpieczeństwa swoim dzieciom. Pamiętajmy, że warto być świadomym i reagować na tego typu komunikaty.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną