Nazwała dziecko na cześć ulubionego jedzenia. "Wszyscy mówią, że będzie gnębione w szkole"

Agnieszka
Newsy
15.09.2023 9:45
Nazwała dziecko na cześć ulubionego jedzenia. "Wszyscy mówią, że będzie gnębione w szkole"

Rodzice, wybierając imię dla dziecka, zazwyczaj chcą, aby było ono ładne i mało kontrowersyjne. Zdecydowanie inną drogą poszła para rodziców z Wielkiej Brytanii. Wybranym imieniem podzielili się w mediach społecznościowych, ale takiej reakcji się nie spodziewali.

Wybór imienia dla dziecka to ważny moment

Wybór imienia dla dziecka wielu rodzicom spędza sen z powiek. Większość osób stara się nadać takie imię, które z jednej strony jest ważne dla rodziców (np. nosiła je babcia lub dziadek), a z drugiej strony nie będzie w przyszłości ośmieszać dziecka.

Część rodziców wierzy też, że konkretne imiona mają konkretne znaczenie, a nawet wpływ na przyszłość ich dziecka. 

Pewna para z Wielkiej Brytanii kierowała się jednak zupełnie innymi kryteriami przy wyborze imienia dla swojej pociechy. Jakimi? Otóż…swoim ulubionym śniadaniem.

Rodzice nazwali dziecko na cześć swojego ulubionego śniadania

Mama dziecka opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym żaliła się, że ludzie z jej otoczenia nie pochwalają tego, jak nazwała swoje dziecko. Napisała, że bliscy twierdzą, że będzie ono gnębione w szkole.

Dodała, że nazwała dziecko na cześć swojego ulubionego jedzenia, jednak początkowo nie zdradziła, o jakim jedzeniu mowa.

Co ciekawe, w komentarzach do postu udzieliła się babcia dziecka i zdradziła, o czym mowa. A mowa o avocado, a właściwie o Avacuddo. 

Tak, dziewczynka miała zostać nazwana na cześć avocado, jednak rodzice popełnili błędy ortograficzne wpisując imię, więc dziecko nazywa się Avacuddo.

Artykuł udostępniony na Facebooku Daily Mail opisujący tę sprawę zebrał mnóstwo komentarzy. Łatwo się domyślić, że w większości były one negatywne. 

W Polsce by to nie przeszło

Jedną z zasad nadawania imion w Polsce jest ta, która mówi o tym, że imię dla dziecka nie może być ośmieszające. Teoretycznie takie imię musi też wskazywać na płeć dziecka. Nazwanie dziecka w Polsce nazwą swojego ulubionego dania raczej więc by nie przeszło. Chyba, że naszym ulubionym jedzeniem są Jagody lub Maliny. 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną