Szkoły rozdają uczniom rowery! Kolejna edycja hitowej akcji!

Martyna
Newsy
24.08.2023 17:42
Szkoły rozdają uczniom rowery! Kolejna edycja hitowej akcji!

Czas wakacji powoli się kończy, a wraz z nim nadchodzi moment, w którym uczniowie wracają do szkolnych ławek. Okazuje się, że uczniowie pierwszych klas w jednej ze szkół otrzymają nielada niespodziankę już we wrześniu. Wszystko za sprawą programu “Rower dla Pierwszaka”. Wyjaśniamy szczegóły. 

Szczegóły programu 

Program “Rower dla pierwszaka” ma na celu zachęcenie dzieci do aktywnego trybu życia, który przynosi liczne korzyści zdrowotne i rozwijające.  

W obliczu rosnącej popularności technologii i coraz większej ilości czasu spędzanego przed ekranami, inicjatywy promujące aktywność fizyczną wśród dzieci są niezwykle ważne, dlatego jedna ze szkół w Polsce postanowiła skorzystać z powyższego programu. 

Rowerem do szkoły 

Dzięki rowerom, pierwszoklasiści będą mogli wyruszać do szkoły na jednośladach, aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu już od samego poranka. Ten pomysł nie tylko wpływa pozytywnie na zdrowie, ale także na samopoczucie i koncentrację uczniów. Z programu “Rower dla pierwszaka” postanowiła skorzystać szkoła w Szprotawie. 

Głos w tej sprawie zabrała zastępca burmistrza Szprotawy – Dorota Grzeszczak: 

"Jest to akcja cykliczna. Pomysł narodził się tuż po pandemii, kiedy stwierdziliśmy, że dzieci i młodzież są zmęczone ciągłym siedzeniem przed komputerem i edukacją zdalną. Stąd właśnie pomysł. Chcieliśmy zadbać o zdrowie i dobrostan psychiczny naszej młodzieży i dlatego stworzyliśmy ten program” – Dorota Grzeszczak 

Finansowanie 

Środki pieniężne z programu umożliwią zakup ok. 240 rowerów, za ok. 230 tys. zł. Wartość tej inicjatywy jest nieoceniona, a gmina Szprotawa daje przykład, że troska o zdrowie i dobre nawyki może mieć wyjątkowe efekty. 

Wartościowy aspekt tej akcji to także długoletnie wsparcie dla uczniów. W przypadku drobnych usterek czy potrzeby serwisu, miasto zapewnia bezpłatną naprawę przez trzy lata. Po tym okresie rower staje się własnością ucznia. 

Pamiętajmy, że jazda na rowerze to same korzyści dla zdrowia. Ta aktywność sprawia, że: 

  • Przyspiesza nam krążenie 
  • Wzmacnia serce 
  • Obniża ciśnienie po treningu 
  • Poprawia wydolność oddechową 
  • Jest bodźcem treningowym dla mózgu 

 

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną