Jesteś singlem? Do tych miejsc nie wejdziesz w Barcelonie!

Martyna
Newsy
09.08.2023 20:39
Jesteś singlem? Do tych miejsc nie wejdziesz w Barcelonie!

W ciągu ostatnich dni świat obiegła skandaliczna informacja pochodząca z hiszpańskich restauracji. Coraz więcej lokali w Barcelonie rezygnuje z obsługi singli. Powodem tej decyzji jest chęć większego zarobku. Przedstawiamy szczegóły. 

Zakaz wstępu dla singli 

Restauracje i puby w Barcelonie obecnie przeżywają turystyczne “boom”. Jednak niektórym lokalom ciągle mało. W ciągu ostatnich kilku dni świat obiegła skandaliczna informacja dotycząca zakazu wstępu dla singli w wybranych ośrodkach. 

Według hiszpańskiego dziennika El Pais: 

“Coraz więcej restauracji rezygnuje z obsługiwania singli. Decydują się na to niektóre lokale, znajdujące się przede wszystkim przy Carrer de Blai, która słynie z barów tapas oraz w dzielnicy Eixample.” - El Pais 

Skandaliczne zachowania obsługi 

Okazuje się, że kelnerzy w wielu lokalach szukają wymówek, aby nie obsłużyć samotnych klientów. Co więcej, mają tupet, aby powiedzieć, że nie ma już miejsc w restauracji. 

Jeżeli za wszelką cenę osoba zainteresowana chce skorzystać z oferty lokalu to zazwyczaj dostaje najgorsze miejsce zlokalizowane przy toalecie, kuchni lub w kącie. 

Jakby tego było mało kolejnymi niestosownymi zachowaniami ze strony pracowników są wymówki mówiące, że: 

  • Stolik jest zarezerwowany (w rzeczywistości nie ma rezerwacji) 
  • Wyliczanie czasu na zjedzenie posiłku 
  • Fałszywe informacje o tym, że dobrze zlokalizowane stoliki są jedynie dla grup 

Celem tych działań jest oczywiście zwiększenie przychodów lokali. 

Trend na solo podróże 

Żyjemy w XXI wieku, obecnie większość z nas nie powinna odczuwać presji społecznej dotyczącej naszego stanu matrymonialnego. Czasy, w których widok samotnych osób podróżujących lub chodzących do restauracji dziwił już dawno minęły. 

Niemal wszędzie możemy spotkać osoby, które decydują się na odbycie podróży w pojedynkę. Co ciekawe tego typu wyprawy rekomendowane są przez wielu specjalistów. W trakcie samotnej wyprawy każdy z nas zostaje sam ze swoimi myślami. 

Najlepszymi korzyściami z samotnej podróży są: 

  • Możliwości poznania samego siebie 
  • Robienia tego na co ma się ochotę 
  • Spełnianie wyłącznie swoich oczekiwań i potrzeb 
  • Nauka organizacji swojego czasu 

Zachęcamy, aby wybrać się w podróż solo i poczuć prawdziwą frajdę. Czy podróżujecie sami lub chcecie spróbować tego doświadczyć? 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną