Dofinansowanie na zakup artykułów spożywczych! Kto może je otrzymać?

Martyna
Dofinansowania
29.07.2023 12:37
Dofinansowanie na zakup artykułów spożywczych! Kto może je otrzymać?

Rosnąca inflacja jest widoczna niemal na całym świecie. W związku z kolosalnymi podwyżkami rząd Kanady postanowił wyjść z pomocą dla swoich obywateli. Kanadyjczycy mogą otrzymać wsparcie na zakup artykułów spożywczych. Co ciekawe, Polacy mogą również się o nie ubiegać. 

Wsparcie dla potrzebujących 

Władze Kanady zdecydowały, że najbardziej potrzebujące rodziny pomogą ubiegać się o wsparcie finansowe przeznaczone na zakup artykułów spożywczych. Będzie to jednorazowa pomoc, której kwota będzie zależna od liczby osób w gospodarstwie domowym i ich zarobków. Przykładowo: 

  • Rodzina z dwójką dzieci będzie mogła otrzymać ok. 467 dolarów 
  • Single ok. 234 dolarów 
  • Seniorzy ok. 225 dolarów 

Polacy również mogą skorzystać 

W Kanadzie mieszka duża liczba naszych rodaków. Według danych, w tym kraju żyje ok. 1 mln Polaków. Okazuje się, że mogą oni również skorzystać z dofinansowania przeznaczonego na zakup artykułów spożywczych. Przykładowo: 

  • Samotna matka z jednym dzieckiem, która otrzymuje 30 tys. dolarów netto rocznie, otrzyma 386,50 dolarów na artykuły spożywcze, 
  • Samotny senior, który otrzymuje 20 tys. dolarów netto rocznie, otrzyma 233,50 dolarów na artykuły spożywcze, 
  • Para z dwójką dzieci, która otrzymuje 35 tys. dolarów dochodu netto rocznie, otrzyma 467 dolarów na artykuły spożywcze 

Źródło: canada.ca 

Warunkiem otrzymania dofinansowanie jest złożenie deklaracji podatkowej i rocznych dochodów w urzędzie.  

Dofinansowania w Polsce 

Pomysł na wsparcie dla osób potrzebujących zrodził się z ogromnych podwyżek cen produktów spożywczych. Jest to związane z rosnącą inflacją. W Kanadzie wynosi ona 3,7 %. Dla porównania w Polsce jest to 11,5 %. Sytuacja w naszym kraju wygląda zdecydowanie gorzej. Jednak rząd wprowadził inne rozwiązania dla obywateli.  

W związku z inflacją władze wprowadziły tzw. Tarcze antyinflacyjną. Zgodnie z informacją opublikowaną na oficjalnej stronie rządowej: 

 

“Tarcza Antyinflacyjna to przedłużona 0% stawka VAT na podstawowe produkty żywnościowe. W walce z inflacją i kryzysem wywołanym przez Rosję, najważniejsze jest dla nas ochronić portfele Polaków.” - gov.pl 

Niestety wiele Polaków uważa, że te działania to wciąż mało w porównaniu z realiami drożyzny widocznej na każdym kroku. Czy polski rząd powinien wprowadzić podobne rozwiązanie jak w Kanadzie? 

  

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną