Największy polski bank wprowadza zmiany! Czego możesz się spodziewać?

Martyna
Biznes i finanse
24.05.2023 19:13
Największy polski bank wprowadza zmiany! Czego możesz się spodziewać?

Już 1 czerwca PKO Bank Polski wprowadzi zmiany w cenniku. Zostanie ujednolicony m.in. koszt korzystania z kont i kart. Przedstawiamy, co się zmieni. 

Opłaty za korzystanie z kont 

Już od przyszłego miesiąca PKO Bank Polski ujednolici opłaty za korzystanie z kont i kart. Jednak placówka poinformowała, że większość opłat będzie można uniknąć.  

"Jeżeli chodzi o opłaty za prowadzenie konta lub obsługę karty płatniczej - w większości przypadków wystarczy wykonać odpowiednią liczbę transakcji, aby uniknąć dodatkowych kosztów" - pkobp.pl 

Osoby, które posiadają tzw. Konto zero będą mogły uniknąć opłat za prowadzenie go, jeżeli w ciągu miesiąca dokonają minimum 5 transakcji kartą lub blikiem. W przypadku niespełnienia warunków klient będzie musiał płacić miesięcznie 8 zł za prowadzenie konta. 

Usługi bankowe 

Kolejną zmianą będzie autoryzacja przelewu, jego ustanowienie lub zmiana. Jeżeli klient w tym celu wykorzysta tzw. Zdrapkę to będzie ona kosztowała 0,50 zł. Natomiast potwierdzenie realizacji żądania w aplikacji mobilnej IKO lub za pośrednictwem kodu SMS będzie darmowa. 

Ponadto za tzw. Cashback zapłacimy 2 zł. Wyjątkiem będą klienci, którzy posiadają: 

  • PKO Konto bez Granic 
  • Konto Aurum 
  • Konto Platinium II  

Nowa oferta  

W nowej proponowanej ofercie banku można zauważyć zmiany w PKO Konto dla Młodych. Od czerwca będzie ono przeznaczone dla klientów od 13 roku życia i zastąpi ono PKO Konto Pierwsze. Z kolei Konto Aurum (Bankowość Osobista) zastąpi Rachunek Platinium, a PKO Konto bez Granic zastąpi Konto Złote. 

Zmiany dotyczyć będą również kont walutowych. Bank wprowadzi prowizje za wypłatę w oddziale w wysokości 0,5 %, minimum 10 zł, za każdą kolejną transakcję w miesiącu kalendarzowym. 

Przelewy wysokokwotowe, czyli tzw. Przelew Sorbnet 2 będzie kosztował 45 zł

“Każdy Twój przelew powyżej 999 999 zł na konto w innym banku będzie automatycznie rozliczony jako SORBNET 2 – jeżeli nie chcesz płacić za przelew, zlecaj transakcję poniżej tej kwoty w serwisie internetowym iPKO lub aplikacji mobilnej IKO" - pkobp.pl 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną