Te grzechy naczęściej popełniamy będąc w małżeństwie! Z tego trzeba się spowiadać!

Martyna
Styl życia
22.05.2023 19:31
Te grzechy naczęściej popełniamy będąc w małżeństwie! Z tego trzeba się spowiadać!

Młode małżeństwa żyjące w wierze katolickiej nie zawsze są świadome z jakich grzechów powinni się spowiadać. Przedstawiamy najczęściej popełniane grzechy w trakcie małżeństwa. 

Hedonizm 

Pojęcie hedonizm było już znane starożytnym Grekom. Jest to założenie, według którego uznaje się przyjemność i rozkosz cielesną za najwyższe dobro i cel życia. Jak się okazuje jest to jeden z najczęstszych grzechów popełnianych przez małżeństwo.  

Według wiary Kościoła Katolickiego związek małżeński ma służyć prokreacji i wspólnego wychowania potomstwa w wierze chrześcijańskiej. Natomiast postrzeganie swojego partnera/partnerki wyłącznie w kategorii obiektu seksualnego i zaspokajania własnych przyjemności cielesnych jest grzechem. 

W oczach Kościoła sam akt seksualny, który nie ma na celu poczęcia dziecka jest grzechem, z którego należy się spowiadać. 

Nieuczciwość 

Niestety dość częstym problemem w wielu małżeństwach jest oszukiwanie siebie nawzajem i życie w kłamstwie. Jest to jeden z najczęstszych grzechów. Małżeństwo powinno darzyć się wzajemnym zaufaniem, a kłamstwo często zmierza do egoizmu. 

Zdrada 

Niewierność małżonka jest niezgodna z sakramentem małżeństwa. Ponadto zdrada oznacza złamanie 6 przykazania bożego. Należy podkreślić, że nie dokonuje się ona dopiero w momencie zbliżenia się fizycznego z inną osobą, a zaczyna się w umyśle małżonka.  

Co więcej, zdrada często jest jednym z głównych powodów rozpadu małżeństwa. Cudzołożnik, aby uzyskać pokutę musi zrobić szczery rachunek sumienia i przystąpić do spowiedzi ze skruchą.  

Egoizm 

Jeżeli żona lub mąż w codziennym życiu myślą tylko o sobie i zapominają o swojej drugiej połówce stają się egoistami. Cecha ta jest ogromnym grzechem. 

Małżeństwo to wspólnota, w której jedna osoba powinna dbać o drugą. Ponadto egoizm zaprzecza idei miłości i zawarcia związku małżeńskiego.  

Statystyki 

Z badań wynika, że trzy czwarte Polaków spowiada się co najmniej raz w roku. Natomiast ślubów kościelnych jest statystycznie mniej niż cywilnych: 

W 2020 - 1432 śluby cywilne i 1277 kościelnych. We wcześniejszych latach to ślubów konkordatowych było więcej, ale - jak wynika ze statystyk - liczba tych cywilnych systematycznie rosła, a tych konkordatowych zmniejszała się” - rmf24.pl 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną