Niezwykłe prognozy na marzec: Powrót śniegu i mrozu!

Newsy
03.03.2024 18:17
Niezwykłe prognozy na marzec: Powrót śniegu i mrozu!

W nadchodzących dniach nadal będziemy korzystać z przyjemnej aury. Termometry wskażą nawet kilkanaście stopni. Niemniej jednak, w połowie miesiąca przewiduje się nagłą zmianę. Zaczniemy odczuwać zimowe akcenty.

Układ pogodowy nad Europą

Według informacji IMiGW, zachodnia i centralna Europa jest obecnie objęta rozległym układem niżowym, którego ośrodki znajdują się w okolicach Wysp Brytyjskich i Morza Liguryjskiego. Na pozostałych obszarach wpływ na pogodę ma wyż. Polska znajdzie się pod wpływem tegoż niżu, z wyjątkiem północno-wschodniego kraju, który będzie nadal pod wpływem wyżu znad Rosji. Na obszarze panuje ciepła masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego, jednak nad północno-wschodnią Polską zaczyna napływać chłodniejsze powietrze ze wschodu.

Pogoda na najbliższe dni

We wtorek przewidywane jest umiarkowane oraz duże zachmurzenie, z wyjątkiem Wybrzeża i Podkarpacia, gdzie na początku może być niewielkie. Lokalnie mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna oscylować będzie między 8 a 11 stopni Celsjusza, przy wyjątku na południu, gdzie będzie cieplej, od 13 do 16 stopni Celsjusza. Jednakże na północnym wschodzie i na Wybrzeżu oczekuje się chłodniejszej pogody, z temperaturami od 4 do 5 stopni Celsjusza.

Wiatr ma być słaby i umiarkowany, z okresowymi porywami na północy kraju, głównie z kierunków północno-wschodnich i wschodnich, podczas gdy na południu przeważać będą wiatry z południowych kierunków.

Powrót zimy w połowie miesiąca?

Nadchodzące dni pozostaną stosunkowo ciepłe, jednak już w połowie miesiąca na mapach pogodowych można zauważyć obecność mrozu. Temperatura może spaść nawet do -11 stopni Celsjusza, a możliwe są także akcenty zimowe, włączając w to opady śniegu.

Kluczowe Punkty
  • Nadchodzące dni będą ciepłe, jednak w połowie miesiąca temperatura spadnie, a możliwe są opady śniegu.
  • Obecnie mamy do czynienia z rozległym układem niżowym, który objął zachodnią i centralną Europę. Polska znajduje się pod wpływem tego układu, z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju, gdzie wpływ ma wyż.
  • W najbliższy wtorek przewidywane jest umiarkowane i duże zachmurzenie, z lokalnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna oscylować będzie od 8 do 16 stopni Celsjusza, w zależności od regionu.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną