Zaskakujące wyniki badań! Kobiety zdradzają częściej niż mężczyźni!

Justyna

Seks

28.02.2023 21:13

Zaskakujące wyniki badań! Kobiety zdradzają częściej niż mężczyźni!

Z pewnością wiele osób wskazałoby, że to mężczyźni zdradzają częściej niż kobiety. Okazuje się jednak, że badania przeczą tym przekonaniom. Dlaczego to panie częściej decydują się na niewierność?

Stereotypy na temat zdrady

Na temat zdrady powstało wiele stereotypów. Najważniejszy z nich mówi, że to mężczyźni zdradzają swoje partnerki kierowani żądzą pożądania. Natomiast kiedy zdradza kobieta, jest częściej usprawiedliwiana. Zazwyczaj mówi się, że zakochała się na zabój i na pewno musi być to relacja romantyczna, a nie zwykły skok w bok.

Z pewnością istnieją różnice pomiędzy zdradą kobiety i mężczyzny. Nie wszystkie jednak są związane z powtarzanym stereotypami. Mężczyźni bardzo często dopuszczają się zdrady ze względu na kryzys wieku średniego. Wówczas odczuwają lęk przed mijającym czasem i tym samym chcą zrobić coś więcej i przy tym się dowartościować. Kobiety mają natomiast inny system wartości i takie zachowanie nie mają u nich miejsca.

Dlaczego kobiety zdradzają?

Według najnowszych ustaleń to kobiety muszą bardziej walczyć z pokusą skoku w bok niż mężczyźni. Warto pamiętać, że niewierność to także wyrzuty sumienia. Co ciekawe, mężczyźni potrafią doskonale oddzielić sferę erotyczną od emocjonalnej. Kobiety mają z tym jednak większy problem. Sumienie może dręczyć je bardzo długo po skoku w bok. Co jest zatem najczęstszym powodem zdrady?

Rutyna w sypialni

Najczęstszym powodem ich niewierności jest fakt, że nudzą się rutyną w sypialni i potrzebują nowych bodźców. Warto wziąć pod uwagę, że kobiety nie mają wcale mniejszego libido od mężczyzn i nie są stworzone wyłącznie do życia w monogamii. Co więcej, bycie w długotrwałym związku osłabia pożądanie seksualne kobiet bardziej niż mężczyzn.

Jak twierdzi antropolożka Wednesday Martin:

„Kobiety nie lubią seksu mniej niż mężczyźni, ale nudzą się seksualną rutyną. Teraz badacze rozważają możliwość, że kobiety po prostu potrzebują różnorodności i nowych doświadczeń seksualnych bardziej niż mężczyźni”.

Poczucie niedowartościowania

Równie często kobiety dopuszczają się zdrady, gdyż czują się w związku niedowartościowane. Wówczas mają wrażenie, że ich partner przestał się nimi interesować. Dlatego częściej decydują się na nową przygodę, która dostarczy im wrażeń i pozwoli, aby znów poczuły się kobieco. Zdradzają, bo czują się samotne i potrzebują kogoś, kto będzie dla nich wsparciem.

Najważniejsza jest rozmowa

Ważne, aby kobiety nauczyły się szczerze rozmawiać ze swoimi partnerami o potrzebach seksualnych. Dzięki temu uda się im uniknąć nudy, która niemal zawsze wkrada się do związków z wieloletnim stażem.