Pomoc w spłacie kredytu hipotecznego! Można zyskać 72 tysiące złotych!

Agnieszka

Dofinansowania

10.01.2023 9:05

Pomoc w spłacie kredytu hipotecznego! Można zyskać 72 tysiące złotych!

Czy można liczyć na pomoc w spłacie kredytu? Okazuje się, że istnieje Fundusz Wsparcia Kredytobiorców i to za jego sprawą niektóre osoby są w stanie uzyskać realną pomoc w spłacie swoich kredytowych zobowiązań. Na czym to polega? Kto może uzyskać wsparcie w spłacie kredytu?

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców  -  jak działa?

Pomoc z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców skierowana jest do osób, które mają problem ze spłatą kredytu mieszkaniowego. Pomoc polega na udzieleniu kredytobiorcy nieoprocentowanej pożyczki, z której środki idą na spłatę rat kredytu mieszkaniowego. Pomoc można otrzymywać nie dłużej niż 36 miesięcy lub do maksymalnej kwoty 72 tys. zł.

Wsparcie polega na comiesięcznych wypłatach określonej sumy pieniędzy (maksymalnie 2 tys. zł). Pieniądze trafiają bezpośrednio do banku, który udzielił kredytu. W taki sposób można spłacać kredyt mieszkaniowy przez maksymalnie 36 miesięcy. Po upływie dwóch lat od ostatniej wpłaty z Funduszu Wsparcia Kredytobiorcy rozpocznie się jednak konieczność spłaty nieoprocentowanej pożyczki na spłatę kredytu. 

Spłata będzie podzielona na 144 równe raty. Co więcej, po spłacie 100 rat bez opóźnień dłużnik będzie mógł starać się o umorzenie pozostałych rat. 

Kto może otrzymać wsparcie z Funduszu Wsparcia Kredytowego?

Aby uzyskać wsparcie z Funduszu należy spełnić najpierw kilka warunków. Z pożyczki mogą skorzystać zarówno osoby, które mieszkają w spłacanej nieruchomości, jak i osoby, które ją sprzedały, jednak kwota, którą uzyskały nie była wystarczająca do spłaty kredytu.

Co więcej, aby skorzystać ze wsparcia, można posiadać tylko jedną nieruchomość. Oprócz tego, na dzień składania wniosku do Funduszu Wsparcia Kredytowego przynajmniej jeden z kredytobiorców musi być bezrobotny. W innym przypadku także można się starać o wsparcie, jednak pod warunkiem, że rata kredytu przekracza 50 procent dochodów uzyskiwanych przez gospodarstwo domowe. 

Oprócz tego, na pomoc mogą liczyć także osoby,  u których dochód miesięczny w gospodarstwie domowym pomniejszony o miesięczne koszty raty kredytu nie przekracza 1552 zł w przypadku gospodarstw jednoosobowych lub 1200 zł w przypadku gospodarstw wieloosobowych.